2014. november 15., szombat

Joy-napok 2. forduló

Vasárnap anyósom vigyázott a gyerkőcre, és mivel a moziban nem volt olyan film, ami mindkettőnket érdekelne, ezért úgy döntöttünk, körülnézünk az Árkádban. Nekem terveztük megvenni a téli csizmát (tavaly nem volt, úgyhogy egész végig a túrabakancsot nyüstöltem) 20%-al olcsóbban. Már egy ideje kinéztem magamnak egy Columbia csizmát (a fő szempont, hogy melegen tartsa a lábam) barna színben. Néztük is, hogy hol mennyibe kerül, de max. 1000 Ft eltérés volt az árában boltonként. Sajna a barna jóval drágább volt, mint a szürke-rózsaszín, így inkább az utóbbit vettük meg. A mérete sem teljesen jó, a 37-es a sarkamnál kicsi volt (a többi résznél meg kényelmes), a 38-ast viszont elől nagynak érzem. Végül a nagyobbat vettük meg, hiszen télen úgyis vastagabb zokni lesz rajtam + egy betéttel ki lehet küszöbölni ezt a "nagyságot".


Az utóbbi években a kevés, de minőségi cipők híve lettem. Így egy-egy szezonális cipővel több évet kihúzok. Más nők inkább olcsóbb kategóriás cipőket vesznek, viszont sokat, hogy minden ruhához legyen. Vannak olyanok is, akik a szezonális cipőiket (téli-nyári) kizárólag az adott "évben" hordják, mondván jövőre már nem ez lesz a divat. Nincs ezekkel a felfogásokkal semmi gond, csak én nem ilyen vagyok. Összesen négy téli cipőm van:
  • az egyik az "ünnepi", ami már több éve megvan
  • a következő a bakancsom, amit kb 3 évvel ezelőtt vettem "használtan", de vadi új állapotban (rossz méret miatt adta el a csajszi)
  • a harmadik a túrabakancs, amit idén tavasszal leárazva vettünk
  • a negyedik pedig ez a csizmám

Az első kettőt alkalmanként veszem fel, így még jó pár évig jók lesznek. A túrabakancsomat idén kellett lecserélni, de az is bírja több évig is. A csizma pedig... Hát meglátjuk, mennyire bírja a strapát. Csizmám akkor volt utoljára, amikor felköltöztem Bp-re, az első közös (párommal) cipővásárlás eredménye. Nagyon imádtam, annak ellenére, hogy jócskán volt hátránya. Kezdjük ott, hogy tűsarkú, folytassuk azzal, hogy kényes anyagból (ami sajnos hamar megtört), zárjuk le azzal, hogy mindezekből kiindulva csak alkalmi használatra való. Viszont én nagyon szerettem, gyönyörű piros színe volt, cipőfűző helyett selyemszalaggal, oldalán cipzárral. Nagyon nagy szerelem a mai napig. Még most is szívesen hordanám, ha nem lenne megtörve az anyaga a lábfej részénél. Bár jelenleg fel sem menne a lábamra, hiszen nagyon magas szárú, és szülés előtt vékonyabb voltam. Régi szép idők... Nah mindegy, a jelen helyzetemnek is megvannak a maga szépségei. :) De azért néha jó nosztalgiázni.

Persze az idei csizmavásárlás nem ment olyan könnyen, mint gondoltuk. Ugyanis először körülnéztünk a lehetséges boltokban. A Hervisbe mentünk be először, ahol a párom ki is nézett magának egy leértékelt New Balance cipőt. Sajnos nem volt jó méret belőle, de szerencsére az Office Shoesban egy másik fajta NB cipőből volt, így azt megvettük neki kuponnal. Engem eléggé frusztrált ez a körbenézés, inkább vettem volna meg rögtön a Dockyardban a csizmát. Végül oda mentünk vissza megvenni.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése