Már nagyon rég meg akartuk nézni a Holtodiglan c. filmet, de sajnos mindig közbejött valami. Ez egy elég hosszú film (több, mint két órás), így csak akkor tudtuk bevállalni, amikor lejövünk a szüleimhez, és ők vigyáznak a kicsire. Mivel hosszú hétvége és őszi szünet is van, így ki is használtuk az alkalmat.
Szóval el is mentünk Győrbe, de mozi előtt vásároltunk egy kicsit. Először a Vedes játékboltba mentünk be, mivel ott mostanában 50%-os kedvezmény van a megjelölt Lego termékekre. Meglepetésemre ott volt jócskán a 2012-es Star Wars adventi kalendáriumból, úgyhogy gyorsan le is csaptam rá. Már csak a 2013-ast kell megszereznem. :D
Ezen kívül még egy Hobbit szettet vettünk. Most csak ennyi legot vásároltunk, de a leértékelt részlegen találtam egy Toy Story Alien Hot Wheels kocsit, amiből mindkét példányt elhoztam. Egyiket anyának (gyűjteménybe), másikat a "babának". :)
Ezután átmentünk az Árkádba körülnézni. Rengetegen voltak, mint utólag kiderült, Lilla-napokat tartottak, kuponakciókkal. Nah mindegy, szépen kivártuk a New Yorkerben a sorunkat a kasszánál. Nem rendeztünk nagy vásárlást, csak egy vastagabb harisnyát vettem, mivel elég fázós típus vagyok, így a hidegebb időkben kelleni fog. Meg amúgy is, november elején jönnek a Joy-napok, így inkább akkor szeretnék bővebben vásárolni a H&M illetve C&A gyerekrészlegén. (Na jah, csak éppen a Joyban most nincsenek ilyen kuponok.)
Aztán átmentünk a Plázába. Még jó, hogy a párom szólt, foglaljuk le a jegyet, mert egész sokan kíváncsiak voltak a filmre. Nekem nagyon tetszett, olyannyira, hogy szeretném elolvasni is a regényt. Ritkán mondok ilyet a film megnézése után. Állítólag hűen követi a könyvet (legalábbis a párom szerint, aki angolul olvasta), de azért remélem, akad egy-két újdonság a könyvben. Mindenesetre a végén elég sok buktató volt, ami miatt elveszítette a hitelességét a sztori, de még ennek ellenére is egy fantasztikus film volt!
Indulás előtt még gyorsan beugrottunk a Rossmannba, és vettem is egy Catrice palettát a Cheek and Tweet trendkiadásból, illetve egy Lovely Pin-up szemhéjtust.
A hazafelé (mármint anyuékhoz) tartó úton végig a film járt a fejemben. Azon gondolkodtam, vajon Amy mikor "kattant be"? Mikor történt a törés? Azt hiszem akkor, amikor megismerte a zakkant srácot "gyerekként".
2014. október 27., hétfő
2014. október 22., szerda
Zajlik az élet, csomag csomag hátán
Gyerkőc meggyógyult, ma már vittük is oviba. Aztán fogadott a hideg zuhany, jövő héttől őszi szünet. Szuper. Egy hét kimaradás után nem adjuk összevont csoportba, idegen óvónőkhöz. Szóval ha már úgyis elmegyünk a szüleimhez hétvégén, akkor már ott is maradunk ketten egy hétre. Sajna nem valószínű, hogy ki tudunk menni az osztrákokhoz, mivel nincs rá keretem jelenleg, így elmarad a 3as Kinder Joy pakk beszerzése. De legalább 5+1-es pakkokat vetettem anyuékkal a Müllerben. Nem sokat, de hátha van benne arany figura. :D
Bár kissé beteg volt még a fiam, de azért elmentünk megünnepelni Kinderino szülinapját. Igen, 40 éves a Kinder tojás. Mivel nagyon nagy mennyiségben veszem ezeket a csokitojásokat, így már egy jó ideje nem is eszek belőle, hanem lepasszolom a melóhelyre vagy anyuéknak. Attól függ, hogy hol bontom ki a tojásokat. Ha kívánom is az édességet, akkor csak rá kell nézzek egy Kinder tojásra, és máris elfog a... borzalom. XD
Múlt héten rengeteg csomagom jött Japánból. Figurák, modellautók, tároló, kulcstartók, kirakók és egyéb fancuccok. Persze nem most vettem, már régebben kifizettem, csak most postáztattam el őket. Ezeknek egy részét már le is fotóztam (és kibontottam), a többi még várat magára.
A telefonom mostanában estére lemerül, úgyhogy egyre jobban rákényszerülök egy új mobil vételére. Mivel iPhone 5S-t szeretnék venni, ezért amennyire csak lehet, kitolnám a megvételt. Drága. Vagyis inkább fogalmazzunk úgy, hogy szívesebben költök másra, minthogy egy mobilra. Viszont ha már vennem kell, akkor olyat szeretnék, aminek tényleg hasznát is veszem. És nem, nem az FB-n akarok lógni. Inkább csak szeretném, hogy ha valami hirtelen eszembe jut, akkor kéznél legyen a megoldás. Egy-egy pillanatot megörökíteni. Az egyik fórumon írták, hogy nem kell ahhoz iPhone, hogy szép fotókat csinálj a telóval, bőven elég hozzá a 2.5-3 megapixel is. Na ja, már akinek. Nekem ez nem elég. Ez van, magasak az elvárásaim. Jelenleg okos(nak mondott) telefonom van.
Eddig is voltak vele problémáim (pl wifihez kapcsolódáskor lefagyott, vagy a képernyő csak úgy lefagyott), de most meg az egyik gombja sz.rakodik. Szóval egyre közeleg az iPhone ideje, de még mindig nem állok készen ennyit kifizetni érte. Egyszerűen most nem megy. Jó lenne még idén, és tényleg szeretném is, de jön a karácsony, az év leghúzósabb hónapjai a november és december pénzkiadás szempontjából nálam. Ilyenkor rengeteg fancucc jelenik meg, ajándékokat is veszünk (vagy csinálunk, de az alapanyagokat is be kell szerezni valamiből) a szeretteinknek.
Jah, és a legfontosabb: részletre venném a mobilt. És igen, még így is nyígok miatta. Ha nem amortizálódott volna le ennyire a jelenlegi telóm, akkor nem váltanék. Mondjuk ha belegondolunk, 5 éve ezt a Sonyt koptatom, úgyhogy szép időt futott a kicsike. :)
Ma végre találkoztam Mártival is. Japánból jött haza, és hozott pár meglepit nekem. De most én is megleptem őt, egy egyedi tervezésű és készítésű gésa babával. Karácsonyi ajándék, de mivel nem biztos, hogy velem személyesen idén még találkozik (megy vissza Japánba), ezért inkább most adtam oda neki. Személyesen akartam...
Nitkától régóta vásárolunk (a tesómmal), és biztos vagyok benne, hogy még fogunk is vásárolni tőle. Karácsony, névnap, szülinap. Lehet bármilyen ünnep, mindig találunk egy jó okot arra, hogy mire és mit szeretnénk. Na meg hogy kinek. Mert ugye nem mindig a gyerekek kapják. :)
Jelenleg ő az egyetlen olyan (plüss)kézműves, akit figyelek. Aktív, jól kommunikál az emberekkel, vevőkkel, ötletes. Tetszik, hogy mindig valami újdonsággal áll elő. Különböző méretekben, olcsóbb és drágább árkategóriában egyaránt. Babák, állatok, növények... Varrás, horgolás, kiegészítők... Bármit elő tud varázsolni. Még mielőtt valakinek megfordulna a fejében: nem, nem vagyunk rokonok, és nem vagyunk barátok sem, akik együtt járnak bulizni vagy összejövetelekre. Én is az FB-n ismertem meg őt, ugyanúgy, mint bárki más. Semmi érdekem (anyagi vagy egyéb) nem fűződik hozzá, hogy tőle vásároljatok. Egyszerűen csak leírtam, hogy teljes mértékig korrekt, és az én ízlésemnek megfelelő dolgokat "gyárt". És persze drágának is lehet nevezni. Egyes figurái még számomra is drágák, bármennyire is szeretném. Ezt a gésát is csak ajándéknak vettem, mert pont illet a személyhez, akit megajándékoztam vele. Nekem is nagyon tetszenek a gésa babái, de sajnos ahhoz drága, hogy magamnak is vegyek. Vagyis fogalmazzunk helyesen: jelenleg vannak olyan dolgok, amiknek a megvételét ez elé helyezem. De itt meg kell említeni azt is, hogy ezek (mint más kézműves dolgok is) egyedi tervezésű és készítésű termékek. Sokkal nagyobb szeretettel és odaadással készülnek. Tudom, mert én magam is kreatívkodtam (és remélhetőleg fogok is) hobbi szinten. Nem eladásra, csak saját magamnak. Szeretek kreatívkodni, mert bár nem vagyok nagy tehetség (fogalmazzunk inkább úgy, hogy nincs türelmem és kitartásom, sem időm rá), de nagyon felszabadító érzés. Kikapcsol, ráadásul létrehozok valamit. Alkotok. Az ember ilyenkor beleadja szívét-lelkét.
Van olyan kézműves is ebben a témában, aki bár jót alkot, de pocsék az üzleti érzéke és egyáltalán nem folytat jó kommunikációt a (leendő) vevőivel, ráadásul több éve ugyanazt a sablont nyomatja. Szép és jó amit csinál, nekem is van tőle figurám, de sajnos semmi újdonsággal nem rukkolt elő azóta.
A másik nagy kedvenc kézművesem pedig nemrég szült, így sajnos nem igazán aktív mostanság. De ha belegondolunk, ne is ez legyen ilyenkor a legfontosabb az életében, hanem a csöpp kisgyermeke. :) Azért nagyon várom a visszatérését!
2014. október 4., szombat
Újra jelentkezem
Hosszú-hosszú hallgatás után végre újra jelentkezek. Ennek az "eltűnésnek" több oka is van: rengeteg meló, ovikezdés (beszoktatással), mindennapos legózás, ráadásul kiesik 1,5-2 óra is az ingázás miatt. Szóval még össze kell kaparnom magam, beleszokni ebbe az új helyzetbe. A gond csak az, hogy hamarosan kezdődik a karácsonyi szezon, úgyhogy ez csak rosszabb lesz. Már vagy egy hónapja nem írom a legónaplót sem, bár folyamatosan fényképezem az összerakást, szóval később tudom pótolni. Tény, hogy elsősorban azért csinálom, mert feltöltésenként 100 pontot kapok, ami 100 forintnak felel meg. Ez így nem hangzik soknak, de havonta átlagosan 10 legót biztosan összerakunk, és az már egy ezres. Ha mást nem is, de a postaköltséget kiváltom vele. És az sem utolsó dolog, hogy a rendelések után is kapunk pontokat. Szóval a postaköltségen kívül még kedvezményesebb áron jutok hozzá a legókhoz.
Én soha nem voltam az a rendszerező típus, így nem is gondolkodtam olyan blogban, amit naponta írok, vagy egy meghatározott téma köré építeném fel. Szóval ezután se várja el senki, hogy napi/heti bejegyzések lesznek, van hogy több, van hogy kevesebb egy hónapban. Na nem mintha nem történne velem semmi, inkább az energiám jóval kevesebb. Persze a szabadidőm is kevesebb, de inkább a fáradtsággal van problémám. Sokszor én fekszek be a gyerkőchöz alváskor, és ilyenkor én is elalszok. Régebben nem volt olyan, hogy elaludtam volna. Amint a kicsi elszundított, jöttem ki és csináltam a dolgaimat. Most sajnos ez nem így megy. Amióta ovis, azóta sokkal anyásabb is, azelőtt szinte mindig az apukája feküdt be a szobába...
Jelenleg a halloween legódiorámámat csinálom esténként, közben pedig Lovely Complexet nézek. Csaba (Mangafan kiadó tulaja) odaadta a manga első két kötetét, hogy olvassam el, mert szerinte tetszeni fog. Ez már több mint egy éve történt, de sajnos még mindig nem álltam neki. Ellenben a legózás közben kell valamit hallgatnom, így erre a könnyed animére esett a választásom. Nagyon szórakoztató, bár egy idő után unalmassá válik, mivel ahelyett, hogy kiterjesztené jobban a sztorit a mellékszereplőkre, nagyon koncentrál a két főszereplőre. De diorámaépítés közben megfelel. Bár ez többségében halloween stílusú legók egy alaplapra helyezése, de van benne saját ötletem és egyedi építésem is. Kezdetnek nem rossz szerintem, és remélem idővel már komolyabb egyedi építéseket is össze tudok rakni. Ha pedig kész vagyok a halloweeni építéssel, akkor jöhet a karácsonyi. A karácsonyi abból a szempontból sokkal könnyebb lesz, hogy a City adventi naptárakban rengeteg kiegészítő található, amit fel tudok majd használni ehhez. Az sem titok, hogy a jelenlegi karácsonyi szettet, A mikulásgyárat is meg fogom venni (21.000 Ft a hivatalos lego shopban), ráadásul ha a külföldi lego shopból rendelek 17.000 Ft felett, akkor okt. 15-től még ajándék exkluzív karácsonyi kiegészítőszettet is kapok. Szóval most várom október közepét, hiszen ekkora összeg felett már ingyenes szállítás van. Mondjuk ez az "akció" csak VIP tagokra érvényes, ha jól tudom. :)
Egy kicsit sajnálom, hogy csak október közepétől érvényes az ajándék szett Európában, mivel ezt pont a párom szülinapja után van. Pedig akartam innen rendelni, de lehet, hogy akkor más ajándékot nézek ki neki. Igaz, a havi VIP akciót még így is ki tudnám használni, ami dupla pont jóváírása minden rendelés esetében.
Remélem hamarosan Európában is elérhetőek lesznek a karácsonyi dolgok, mert szeretnék minél hamarabb rendelni, hiszen külön elemeket is kell vennem a diorámákhoz. Ha nem lenne dupla pont akció, akkor itthon is megvenném a kisebb karácsonyi legókat, hiszen azok egységáron szoktak lenni a legtöbb itthoni webshopban, illetve a magyarországi Lego Store-ban is. Utóbbiban elég gyakran megfordulok mostanság, hiszen közel van az ovihoz.
Én soha nem voltam az a rendszerező típus, így nem is gondolkodtam olyan blogban, amit naponta írok, vagy egy meghatározott téma köré építeném fel. Szóval ezután se várja el senki, hogy napi/heti bejegyzések lesznek, van hogy több, van hogy kevesebb egy hónapban. Na nem mintha nem történne velem semmi, inkább az energiám jóval kevesebb. Persze a szabadidőm is kevesebb, de inkább a fáradtsággal van problémám. Sokszor én fekszek be a gyerkőchöz alváskor, és ilyenkor én is elalszok. Régebben nem volt olyan, hogy elaludtam volna. Amint a kicsi elszundított, jöttem ki és csináltam a dolgaimat. Most sajnos ez nem így megy. Amióta ovis, azóta sokkal anyásabb is, azelőtt szinte mindig az apukája feküdt be a szobába...
Jelenleg a halloween legódiorámámat csinálom esténként, közben pedig Lovely Complexet nézek. Csaba (Mangafan kiadó tulaja) odaadta a manga első két kötetét, hogy olvassam el, mert szerinte tetszeni fog. Ez már több mint egy éve történt, de sajnos még mindig nem álltam neki. Ellenben a legózás közben kell valamit hallgatnom, így erre a könnyed animére esett a választásom. Nagyon szórakoztató, bár egy idő után unalmassá válik, mivel ahelyett, hogy kiterjesztené jobban a sztorit a mellékszereplőkre, nagyon koncentrál a két főszereplőre. De diorámaépítés közben megfelel. Bár ez többségében halloween stílusú legók egy alaplapra helyezése, de van benne saját ötletem és egyedi építésem is. Kezdetnek nem rossz szerintem, és remélem idővel már komolyabb egyedi építéseket is össze tudok rakni. Ha pedig kész vagyok a halloweeni építéssel, akkor jöhet a karácsonyi. A karácsonyi abból a szempontból sokkal könnyebb lesz, hogy a City adventi naptárakban rengeteg kiegészítő található, amit fel tudok majd használni ehhez. Az sem titok, hogy a jelenlegi karácsonyi szettet, A mikulásgyárat is meg fogom venni (21.000 Ft a hivatalos lego shopban), ráadásul ha a külföldi lego shopból rendelek 17.000 Ft felett, akkor okt. 15-től még ajándék exkluzív karácsonyi kiegészítőszettet is kapok. Szóval most várom október közepét, hiszen ekkora összeg felett már ingyenes szállítás van. Mondjuk ez az "akció" csak VIP tagokra érvényes, ha jól tudom. :)
Egy kicsit sajnálom, hogy csak október közepétől érvényes az ajándék szett Európában, mivel ezt pont a párom szülinapja után van. Pedig akartam innen rendelni, de lehet, hogy akkor más ajándékot nézek ki neki. Igaz, a havi VIP akciót még így is ki tudnám használni, ami dupla pont jóváírása minden rendelés esetében.
Remélem hamarosan Európában is elérhetőek lesznek a karácsonyi dolgok, mert szeretnék minél hamarabb rendelni, hiszen külön elemeket is kell vennem a diorámákhoz. Ha nem lenne dupla pont akció, akkor itthon is megvenném a kisebb karácsonyi legókat, hiszen azok egységáron szoktak lenni a legtöbb itthoni webshopban, illetve a magyarországi Lego Store-ban is. Utóbbiban elég gyakran megfordulok mostanság, hiszen közel van az ovihoz.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)




