Szombaton került megrendezésre az idei nyári Con. Ha jól tudom, minden eddigi rekordot megdöntött a látogatottság. Ehhez biztosan hozzájárult a remek idő is, ami szerintem inkább már túlságosan is meleg volt. Nem is értem, hogyan bírták elviselni ezt az időt a cosplayesek. Főleg a bundás kis állatkák. :)
A reggel nem indult zökkenőmentesen, de én már hozzászoktam ehhez a rendezvényes napokon. XD A gyerkőc is kijött velünk, majd utána ment a mamához. Szeret kijönni a mangás és képregényes rendezvényekre, bár őt jobban lekötik a cosplayesek, így a mangásra többször visszük el. És hát természetesen mindene a Star Wars. Ami azért is fura, mert még soha nem látta sem a filmeket, sem a rajzfilmeket. Ennek ellenére különös vonzalmat érez Darth Vader és Darth Maul iránt. De még R2D2-t is szereti. :)
Először a kutyákkal fényképezkedett, akiket még barna medvének és nyuszinak is titulált. A hivatalos nevüket sajna én sem tudom, de az egyik borz volt. Már a múltkori rendezvényen is nagyon szerette a plüssös cp-seket, és most is örült nekik. A borzot még meg is ölelte! Én személy szerint nagyon örülök, hogy ilyen gyerekbarát cp-sek is vannak. Persze ezt nem úgy értem, hogy a többiek túl durva karaktereket választanának, hanem úgy, hogy a kisgyerekek figyelmét nem igazán köti le egy Naruto vagy egy kifogástalan WoW karakter. :)
Szerencsére ott volt Darth Vader is, akinek meg merte fogni a kezét a fotózkodásnál. Elég nehezen tudtam elcsábítani tőle, de végül sikerült. Megmutattuk az apukájának a fényképeket, aztán kezdődött a körbe-körbe járkálás a "keressük meg Darth Vadert" címen. Őt sajna nem találtuk, de helyette ölelkezett és fotózkodott Darth Maullal. Persze ezután is nagy erőfeszítésekkel kereste Vadert. Elég nyűgi volt már, úgyhogy nehezen, de rá tudtam venni, hogy fényképezkedjen két Assassin's Creed cp-s leányzóval. Ehhez én is kellettem, mert egyedül nem mert.
Aztán elcsaltuk a páromat is a pult mögül, és körbenéztünk hármasban. Megtaláltuk a Star Warsos standot (501-es Légió), ahol nagyon kedvesek voltak, és adtak egy fénykardot a fiamnak. Na nem örökbe, "csak" hogy fogja meg. De ugye ez neki egy óriási élmény volt. :) A pulton szerepeltették magukat még a Hungarian Doctor Who Cosplay Group is. Sajnos a pulton található cuki adipose nem volt eladó. :(
Én is elég sok mindent vásároltam a Conon. Már előre leadtam egy Holdefényteames és egy Animelandes rendelést is. Igazából eddig mindig a pulton nézelődtem, de úgy gondoltam, inkább online leadom a rendeléseket, hogy úgy vigyenek ki eladásra árut. Animelandnél még vásároltam ezen kívül két Sailor Moon blind box figurát (Sailor Moon és 2. verziós Sailor Neptun volt benne), illetve édességet és instant leveseket.
És természetesen ki nem hagyhattam az én nagy kedvenc árusomat, Cool Gear-t. Már évek óta vásárolok tőle, és most is lecsaptam egy gyönyörű karkötőre. Egyetlen hibája, hogy az én csuklóm vastag, így sajnos könnyen lejön, de ezt könnyedén orvosoltam egy lánccal és egy kapoccsal (ami mindig van itthon nálam, hogy kijavítsam/feljavítsam a bolti vagy kézműves ékszereimet). Egy kicsit bánom, hogy a többi kézműves választékot nem néztem meg, de mivel már elköltöttem a pénzemet, így nem szerettem volna fájdítani a szívemet. Amúgy ez pont ellentéte a legutóbbi Connak, mert ott meg a kézműveseket mustráltam, míg a többi árust elhanyagoltam. Legközelebb megpróbálom a középutat választani, ígérem. :D
Összességében egy nagyon jó Con volt, viszont fárasztó is. Elszoktam már ettől a nyüzsgéstől.
2014. július 22., kedd
2014. július 17., csütörtök
Történések
Rég jelentkeztem. Jelentem, még élek. :)
Mostanában elég sok a melóm, mind magánéleti, mind "munka" terén. Múlt héten szabadságolás miatt nem haladt a munka, jövő hét után szintúgy szabadság, úgyhogy sietnem kell, hogy időben kész legyünk. Persze egyszer sem én voltam a pihenő ember... Nah mindegy. Remélem jövő héten eljutunk végre családostul az állatkertbe. :)
Közben szép lightosan rendezgetem a lakást is. Érdekes, hogy amikor "rendrakásra" kerül a sor, akkor mindig a saját dolgaimhoz nyúlok először. Ráadásul nálam ez úgy kezdődik, hogy "akkor nézzük mit hova lehetne kiszögelni/kitenni". Szóval először a Hot Wheels autógyűjteményt tettem ki a falra (ezek csak az utóbbi évek brandes autói), majd utána a fal előtt lévő cuccokat tettem el a helyükre. Már amennyire lehetett, mert így is van egy-két kisebb doboz, ami elől maradt. Joggal merül fel a kérdés, hogy lehet, hogy csak utólag pakoltam el a fal elől? Úgy, hogy addig az akadályozó cuccokat a kanapéra tettem. Előbb a szórakozás (szögelés), aztán a munka (elpakolás). :)
Szombaton MondoCon, aminek most nagyon örülök. Van pár minifigura, amit meg akarok venni. Persze ezek random figurák, tehát egy lezárt dobozban találhatóak. És nem tudni, hogy melyikben melyik figura van. Videózáshoz jó lesz, bár ezeknek a figuráknak kell csináltatnom polcot. Na igen, nekem polcból sosem elég.
És ha már polcról van szó, idén csináltattam kettőt is. Az egyik egy kisebb falra szerelhető (hasonlóból fogok még legalább 3at csináltatni, szép sorjában), a másik pedig egy nagy. Utóbbit kénytelen voltam asztalosnál megrendelni, mivel a radiátor alatta van. A biztonság kedvéért ezt a falhoz is rögzítettük, nehogy eldőljön (éljen az egyenetlen padló és/vagy fal). Ezt már egyszer berendeztem, az alsó polcra My little pony figurák, a többire Care Bears plüssök mentek. Mivel múlt héten találtam egy újabb doboz CB plüsst a "raktárban", így kénytelen voltam megváltoztatni az elrendezést. És ha már úgyis rendezkedek, akkor a tetejére is rátettem a két legnagyobb CB macit a többivel együtt. A gyűjteményemben megtalálhatóak régebbi kiadások és újak egyaránt. Aminek nagyon örülök, hogy több maci egyenesen Japánból repült hozzám. Ezer köszönet ezért Mártinak, aki mindig gondol rám onnan a távolból!
A polc felső fokára még fér pár apróság, de aztán tényleg betelik. :D
Tudom, sokan gyerekesnek tartják, hogy ilyesmiket szeretek, de ez nem korfüggő nálam. Nekem tetszik, én így érzem jól magam. Már előre félek, hogy mit fognak gondolni az óvónők, amikor kijönnek családlátogatásra... Mert bizony nem csak ez az egy "furcsaság", akarom mondani cukiság található meg nálunk. ;)
Mostanában elég sok a melóm, mind magánéleti, mind "munka" terén. Múlt héten szabadságolás miatt nem haladt a munka, jövő hét után szintúgy szabadság, úgyhogy sietnem kell, hogy időben kész legyünk. Persze egyszer sem én voltam a pihenő ember... Nah mindegy. Remélem jövő héten eljutunk végre családostul az állatkertbe. :)
Közben szép lightosan rendezgetem a lakást is. Érdekes, hogy amikor "rendrakásra" kerül a sor, akkor mindig a saját dolgaimhoz nyúlok először. Ráadásul nálam ez úgy kezdődik, hogy "akkor nézzük mit hova lehetne kiszögelni/kitenni". Szóval először a Hot Wheels autógyűjteményt tettem ki a falra (ezek csak az utóbbi évek brandes autói), majd utána a fal előtt lévő cuccokat tettem el a helyükre. Már amennyire lehetett, mert így is van egy-két kisebb doboz, ami elől maradt. Joggal merül fel a kérdés, hogy lehet, hogy csak utólag pakoltam el a fal elől? Úgy, hogy addig az akadályozó cuccokat a kanapéra tettem. Előbb a szórakozás (szögelés), aztán a munka (elpakolás). :)
Szombaton MondoCon, aminek most nagyon örülök. Van pár minifigura, amit meg akarok venni. Persze ezek random figurák, tehát egy lezárt dobozban találhatóak. És nem tudni, hogy melyikben melyik figura van. Videózáshoz jó lesz, bár ezeknek a figuráknak kell csináltatnom polcot. Na igen, nekem polcból sosem elég.
És ha már polcról van szó, idén csináltattam kettőt is. Az egyik egy kisebb falra szerelhető (hasonlóból fogok még legalább 3at csináltatni, szép sorjában), a másik pedig egy nagy. Utóbbit kénytelen voltam asztalosnál megrendelni, mivel a radiátor alatta van. A biztonság kedvéért ezt a falhoz is rögzítettük, nehogy eldőljön (éljen az egyenetlen padló és/vagy fal). Ezt már egyszer berendeztem, az alsó polcra My little pony figurák, a többire Care Bears plüssök mentek. Mivel múlt héten találtam egy újabb doboz CB plüsst a "raktárban", így kénytelen voltam megváltoztatni az elrendezést. És ha már úgyis rendezkedek, akkor a tetejére is rátettem a két legnagyobb CB macit a többivel együtt. A gyűjteményemben megtalálhatóak régebbi kiadások és újak egyaránt. Aminek nagyon örülök, hogy több maci egyenesen Japánból repült hozzám. Ezer köszönet ezért Mártinak, aki mindig gondol rám onnan a távolból!
A polc felső fokára még fér pár apróság, de aztán tényleg betelik. :D
Tudom, sokan gyerekesnek tartják, hogy ilyesmiket szeretek, de ez nem korfüggő nálam. Nekem tetszik, én így érzem jól magam. Már előre félek, hogy mit fognak gondolni az óvónők, amikor kijönnek családlátogatásra... Mert bizony nem csak ez az egy "furcsaság", akarom mondani cukiság található meg nálunk. ;)
Címkék:
Care Bears,
Hot Wheels,
japán,
lakás,
óvoda,
polc,
rendezvény
2014. július 6., vasárnap
Újabb kozmetiai szerzemények
Úgy néz ki, egyelőre megmaradok ezen a vonalon. Hamarosan másfajta bejegyzések is lesznek, ígérem. :)
Pénteken kiváltottam a DM-ben a kuponfüzeteket, és ha már ott voltam, körülnéztem a szemfestékeknél. Most a L'oreal Miss Manga szempillaspiráljához kitűzőt adnak ajándékba, így sok szemezgetés után végre megvettem kuponnal. Régóta áhítoztam rá, de mindig elhalasztottam. Azóta már használtam is, és imádom! Jelenleg ez a kedvenc spirálom.
Szombaton megint kimentünk a piacra, így ha már ott vagyunk, benéztem az Europeumba, a Müllerbe, hátha akad olyan új Essence cucc, ami múltkor nem volt kitéve. Egy jumbo ceruzára nagyon pályáztam, de az sajnos nem volt. Viszont helyette háromféle színű hajkréta is ki volt téve, így azokat gyorsan a kosaramba tettem. Megnéztem még a leárazásokat, hátha akad valami érdekes számomra, de most nem vettem semmit. Igazából ennyit terveztem, de valamiért úgy éreztem, hogy megnézzem még a többi dekorkozmetikai állványt is. És milyen jól tettem! A Catrice-nél ki volt téve az új limitált kiadás, a Le Grand Bleu. Egyedül a folyékony Highliter hiányzott, de az nem is érdekelt engem. Azonnal lecsaptam a 3 szemhéjceruzára, a kék tusra és a matt folyékony rúzsra. A csillogós szájfényen nagyon hezitáltam, de mivel olyan jól nézett ki az egész csomagolása (nemcsak mert csillogós, hanem a sellős motívum és a kis mérete is), ezért végül betettem a kosaramba. Nem bántam meg, mert nagyon tetszik. Szerintem hamar el fog fogyni, úgyhogy lehet, hogy még egyet fogok venni belőle.
A piac után vigyázott pár órát a gyerkőcre anyósom, így elmentünk vásárolni a párommal. Ugrókötelet akartam venni a Decathlonban, de sajnos amelyiket kinéztem magamnak, az nem volt. Így egy másikat vettem, persze jóval olcsóbban. A szandálokat is megnéztük, mivel a régi "szerelemszandált" sajnos nem lehet már kapni itthon (a forgalmazó nem hozza be), így pár hete vadászok egy jó példányra. Az egyik többé-kevésbé még meg is felelt volna, márkás is volt, de 16 000 Ft lett volna. Ennyit nekem nem ért meg.
Visszafelé beugrottunk az Árkádba, mivel a TBS új illatából szerettem volna venni egy kicsi testvajat, ha van egyáltalán belőle. Sajnos még a nagy sem érkezett meg, de annyira megtetszett az illat, hogy egy mini EDT-t és egy tusfürdőt is vásároltam náluk. Nem terveztem a TBS-től EDT-t venni, mert valahogy nem vonzott, inkább testvajat vagy tusfürdőt vennék ilyen illatokból (de pl a fordítottja is igaz rám, a parfümökhöz kiadott testápolók és egyéb dolgok nem vonzanak, holott az EDT igen), de ez tényleg isteni. Tudtam, hogy a lótusz be fog jönni nekem, ezért is akartam venni egyéb termékeket belőle, de nem gondoltam volna, hogy ennyire az "enyém" lesz az illat. Közben az eladó (utálom, hogy nem tudom/jegyzem meg a nevüket a lányoknak, olyan személytelen az "eladót" írni...) megmutatta a jázminos testvajat, ez is most jött hozzájuk. Több órával később is éreztem az illatot a bőrömön. Tetszett, de annyira beindultam a lótuszra, hogy ez eltörpült mellette. XD Szóval ha lesz a lótuszból és jázminból kicsi testvaj, akkor azokat majd megveszem. Ha pedig a lótusz is ennyire hosszan tartó illatú lesz, akkor biztosan be fogom szerezni a nagyobb testvajat is. :)
A TBS után következett a Rossmann, mivel legutóbb a rózsaszín szempillaspirálból már nem volt a Westendben. Reménykedtem, hogy itt lesz. Az utolsó példányt hoztam el! Nagyon nagy szerencsém volt vele. :)
Hazafelé még beugrottam a DM-be, és vettem még egy Miss Manga kitűzős spirált. Eredetileg úgy terveztem, hogy a barátnőmnek adom valamilyen alkalomra, de mivel nagyon imádom ezt a spirált, ráadásul amit eddig használtam, az pont elfogyott, így ezt megtartom tartaléknak.
Jelenleg ezek közül a Miss Manga szempillaspirál, a Catrice csillogós szájfény és a TBS lótuszos EDT került bele a neszeszerembe, amit mindig hordok magammal a táskámban.
Pénteken kiváltottam a DM-ben a kuponfüzeteket, és ha már ott voltam, körülnéztem a szemfestékeknél. Most a L'oreal Miss Manga szempillaspiráljához kitűzőt adnak ajándékba, így sok szemezgetés után végre megvettem kuponnal. Régóta áhítoztam rá, de mindig elhalasztottam. Azóta már használtam is, és imádom! Jelenleg ez a kedvenc spirálom.
Szombaton megint kimentünk a piacra, így ha már ott vagyunk, benéztem az Europeumba, a Müllerbe, hátha akad olyan új Essence cucc, ami múltkor nem volt kitéve. Egy jumbo ceruzára nagyon pályáztam, de az sajnos nem volt. Viszont helyette háromféle színű hajkréta is ki volt téve, így azokat gyorsan a kosaramba tettem. Megnéztem még a leárazásokat, hátha akad valami érdekes számomra, de most nem vettem semmit. Igazából ennyit terveztem, de valamiért úgy éreztem, hogy megnézzem még a többi dekorkozmetikai állványt is. És milyen jól tettem! A Catrice-nél ki volt téve az új limitált kiadás, a Le Grand Bleu. Egyedül a folyékony Highliter hiányzott, de az nem is érdekelt engem. Azonnal lecsaptam a 3 szemhéjceruzára, a kék tusra és a matt folyékony rúzsra. A csillogós szájfényen nagyon hezitáltam, de mivel olyan jól nézett ki az egész csomagolása (nemcsak mert csillogós, hanem a sellős motívum és a kis mérete is), ezért végül betettem a kosaramba. Nem bántam meg, mert nagyon tetszik. Szerintem hamar el fog fogyni, úgyhogy lehet, hogy még egyet fogok venni belőle.
A piac után vigyázott pár órát a gyerkőcre anyósom, így elmentünk vásárolni a párommal. Ugrókötelet akartam venni a Decathlonban, de sajnos amelyiket kinéztem magamnak, az nem volt. Így egy másikat vettem, persze jóval olcsóbban. A szandálokat is megnéztük, mivel a régi "szerelemszandált" sajnos nem lehet már kapni itthon (a forgalmazó nem hozza be), így pár hete vadászok egy jó példányra. Az egyik többé-kevésbé még meg is felelt volna, márkás is volt, de 16 000 Ft lett volna. Ennyit nekem nem ért meg.
Visszafelé beugrottunk az Árkádba, mivel a TBS új illatából szerettem volna venni egy kicsi testvajat, ha van egyáltalán belőle. Sajnos még a nagy sem érkezett meg, de annyira megtetszett az illat, hogy egy mini EDT-t és egy tusfürdőt is vásároltam náluk. Nem terveztem a TBS-től EDT-t venni, mert valahogy nem vonzott, inkább testvajat vagy tusfürdőt vennék ilyen illatokból (de pl a fordítottja is igaz rám, a parfümökhöz kiadott testápolók és egyéb dolgok nem vonzanak, holott az EDT igen), de ez tényleg isteni. Tudtam, hogy a lótusz be fog jönni nekem, ezért is akartam venni egyéb termékeket belőle, de nem gondoltam volna, hogy ennyire az "enyém" lesz az illat. Közben az eladó (utálom, hogy nem tudom/jegyzem meg a nevüket a lányoknak, olyan személytelen az "eladót" írni...) megmutatta a jázminos testvajat, ez is most jött hozzájuk. Több órával később is éreztem az illatot a bőrömön. Tetszett, de annyira beindultam a lótuszra, hogy ez eltörpült mellette. XD Szóval ha lesz a lótuszból és jázminból kicsi testvaj, akkor azokat majd megveszem. Ha pedig a lótusz is ennyire hosszan tartó illatú lesz, akkor biztosan be fogom szerezni a nagyobb testvajat is. :)
A TBS után következett a Rossmann, mivel legutóbb a rózsaszín szempillaspirálból már nem volt a Westendben. Reménykedtem, hogy itt lesz. Az utolsó példányt hoztam el! Nagyon nagy szerencsém volt vele. :)
Hazafelé még beugrottam a DM-be, és vettem még egy Miss Manga kitűzős spirált. Eredetileg úgy terveztem, hogy a barátnőmnek adom valamilyen alkalomra, de mivel nagyon imádom ezt a spirált, ráadásul amit eddig használtam, az pont elfogyott, így ezt megtartom tartaléknak.
Jelenleg ezek közül a Miss Manga szempillaspirál, a Catrice csillogós szájfény és a TBS lótuszos EDT került bele a neszeszerembe, amit mindig hordok magammal a táskámban.
Címkék:
Árkád,
Catrice,
Decathlon,
DM,
Essence,
Europeum,
hajkréta,
L'oreal,
parfüm,
Rossman,
rúzs,
szájfény,
szemceruza,
szemhéjfesték,
szemhéjtus,
szempillaspirál,
The Body Shop,
trendkiadás,
tusfürdő
2014. július 2., szerda
Vasárnapi pihi és Essence limitált kiadások
Legutóbb egy szokásos vasárnapunk volt. Ilyenkor az anyósom vigyáz a gyerekre fél napig. Ezalatt mi általában mozizunk a párommal, esetleg megejtjük a ruhavásárlást. Mivel azokat a filmeket, amik nagyon érdekeltek, már megnéztük, így a 100 éves ember... című filmre esett a választásunk. Általában az Arénában vagy a Lurdyban mozizunk (esetleg Sugár), de mivel nem játszották olyan időpontban, ami nekünk jó lett volna, így a Westendbe mentünk. Mozi után beugrottam a Rossmannba, hogy megnézzem az Essence kínálatát, hátha ott van olyan trendkiadás, ami érdekel. Először külön állványon a Justin Bieber leárazott kollekciót láttam meg, de abból már megvettem olcsón ami kellett, a többi nem érdekelt. Utána az Essence állványnál megpillantottam a Viva Brasil trendkiadást. Nagyon megörültem neki, mert ezt már régóta kerestem. Mindhárom szemhéjfestéket megvettem, és persze a két spirál is jött velem. Itt volt a ferde tusecsetből is (szombaton Müllerben elfogyott), így az is a kosaramba került.
Amikor reggel felkeltünk, a gyerkőc nagyon mondogatta, hogy játszóházba szeretne menni. Azt hittük, elfelejti délutánra, de nem... Mivel már rég voltunk a Pólusban, és ott van egy nagyon jó játszóház, amit a kicsi szeret, így elmentünk oda. Persze én nem nagyon ellenkeztem, hiszen a Pólusban lévő Douglasben kapható az Essence Cookies&Cream kiadás. Szóval összekötöttem a kellemest a hasznossal. :)
Miután a párom és a kicsi bementek a játszóházba, én szépen elindultam a boltokba. Először persze a Douglasbe vezetett az utam, ahol megnéztem a "maradék" termékeket. Amikor először megláttam neten ezt a trendkiadást, akkor elég sok termék érdekelt belőle (szemhéjpúderek és körömlakkok is). Mostanra már más a helyzet, hiszen azóta rengeteg Essence terméket vettem (3 méteres állványról és Viva Brasil), így ebből a trendkiadásból csak a kézkrém és a körömreszelő jött velem.
Ezután bementem a C&A-ba, hátha találok valami jó pólót. Legutóbb a Pókembereset vettem ott, de jó lett volna más szuperhősöset is venni. Sajna azok nem voltak, de vettem egy fekete szoknyát magamnak. Ami meglepett, hogy elég sok nagyméretű ruha volt a boltban. Gyorsan körbe is néztem, hogy véletlenül a kismama részlegre kerültem-e, de nem. Eléggé sokalltam az árát a szoknyának, de mivel nadrágot és szoknyát is ritkán veszek (pont a mérethiányok kellemetlensége miatt), így vettem egyet. Igazából a kék színű szoknya is jött volna velem haza, ha lett volna a méretemben, de már csak két nagyobb volt belőle. Volt több méretembeli ruha is, de vagy nem tetszett annyira, hogy megérje az árát, vagy nem az én stílusom volt (értsétek: egyáltalán nem tetszett).
Betértem a H&M-be is, de ott nem találtam magamnak semmit, ami megérte volna az árát, úgyhogy tovább is álltam a New Yorkerbe. Rég jártam abban a boltban, mivel az utóbbi időben tőlem teljesen távol álló kínálatot mutattak fel. Most viszont szükségem volt a rózsaszín pánt nélküli ruhámhoz melltartóra, és mivel az előző két boltban nem láttam ilyet, ezért reménykedtem, hogy itt lesz. Volt, így egyből két csomaggal is vettem (kétfajta rózsaszín, egy zöld és egy narancssárga). Bár megfogadtam, hogy pólókat nem veszek (kivéve szuperhősösök vagy valamilyen rajzfilmhez köthető), mivel külföldről elég sokat rendelek mostanság, de itt volt egy, ami nagyon megtetszett. Kicsit féltem, hogy az M-es kicsi lesz, de szerencsére jól állt. Általában az L-es méretűek jók rám, de úgy vettem észre, hogy amiből XS-es méret is van, annál (anyagtól és fazontól függően) az M-es méret is jól áll. A zöldből és kékből már csak S és XS méretek voltak, így csak egy rózsaszín jött velem. Az ára szerintem jó volt, úgyhogy akár a másik kettőből is vettem volna...
Végezetül pedig elmentünk a Mekibe venni sárkányt, de sajnos csak ugyanazokat (4-ből csak 2!) lehetett választani, mint a múlt héten. Azért egyet vettünk a fiúnknak, mivel a múlt héten vett 4 az az enyém lett. Nálunk szokás, hogy ha olyan van a gyerekmenühöz, ami érdekel engem vagy a kicsit, akkor azt külön megvesszük a Mekiben vagy a Burger Kingben. Ritka esetekben kajával együtt vesszük, de általában külön.
Mivel kicsi és én is éhesek voltunk, így a KFC-ben vettünk két gyerekmenüt. Sajnos már csak a maradék Csodabogaras poharakból lehetett itt is választani, de mivel nekünk csak egyfajta volt, ezért volt mit kérni. Még a KFC előtt elmentem a gyerkőccel a Pólus moziba, mivel Transformerses menüt lehet venni, így vettünk is kettőt mindkét robottal. Persze a kicsi egyből lecsapott Optimus Prime-ra, és amint meglátja, hogy Bumblebee is van, azt is elkunyizza. :)
Amikor reggel felkeltünk, a gyerkőc nagyon mondogatta, hogy játszóházba szeretne menni. Azt hittük, elfelejti délutánra, de nem... Mivel már rég voltunk a Pólusban, és ott van egy nagyon jó játszóház, amit a kicsi szeret, így elmentünk oda. Persze én nem nagyon ellenkeztem, hiszen a Pólusban lévő Douglasben kapható az Essence Cookies&Cream kiadás. Szóval összekötöttem a kellemest a hasznossal. :)
Miután a párom és a kicsi bementek a játszóházba, én szépen elindultam a boltokba. Először persze a Douglasbe vezetett az utam, ahol megnéztem a "maradék" termékeket. Amikor először megláttam neten ezt a trendkiadást, akkor elég sok termék érdekelt belőle (szemhéjpúderek és körömlakkok is). Mostanra már más a helyzet, hiszen azóta rengeteg Essence terméket vettem (3 méteres állványról és Viva Brasil), így ebből a trendkiadásból csak a kézkrém és a körömreszelő jött velem.
Ezután bementem a C&A-ba, hátha találok valami jó pólót. Legutóbb a Pókembereset vettem ott, de jó lett volna más szuperhősöset is venni. Sajna azok nem voltak, de vettem egy fekete szoknyát magamnak. Ami meglepett, hogy elég sok nagyméretű ruha volt a boltban. Gyorsan körbe is néztem, hogy véletlenül a kismama részlegre kerültem-e, de nem. Eléggé sokalltam az árát a szoknyának, de mivel nadrágot és szoknyát is ritkán veszek (pont a mérethiányok kellemetlensége miatt), így vettem egyet. Igazából a kék színű szoknya is jött volna velem haza, ha lett volna a méretemben, de már csak két nagyobb volt belőle. Volt több méretembeli ruha is, de vagy nem tetszett annyira, hogy megérje az árát, vagy nem az én stílusom volt (értsétek: egyáltalán nem tetszett).
Betértem a H&M-be is, de ott nem találtam magamnak semmit, ami megérte volna az árát, úgyhogy tovább is álltam a New Yorkerbe. Rég jártam abban a boltban, mivel az utóbbi időben tőlem teljesen távol álló kínálatot mutattak fel. Most viszont szükségem volt a rózsaszín pánt nélküli ruhámhoz melltartóra, és mivel az előző két boltban nem láttam ilyet, ezért reménykedtem, hogy itt lesz. Volt, így egyből két csomaggal is vettem (kétfajta rózsaszín, egy zöld és egy narancssárga). Bár megfogadtam, hogy pólókat nem veszek (kivéve szuperhősösök vagy valamilyen rajzfilmhez köthető), mivel külföldről elég sokat rendelek mostanság, de itt volt egy, ami nagyon megtetszett. Kicsit féltem, hogy az M-es kicsi lesz, de szerencsére jól állt. Általában az L-es méretűek jók rám, de úgy vettem észre, hogy amiből XS-es méret is van, annál (anyagtól és fazontól függően) az M-es méret is jól áll. A zöldből és kékből már csak S és XS méretek voltak, így csak egy rózsaszín jött velem. Az ára szerintem jó volt, úgyhogy akár a másik kettőből is vettem volna...
Végezetül pedig elmentünk a Mekibe venni sárkányt, de sajnos csak ugyanazokat (4-ből csak 2!) lehetett választani, mint a múlt héten. Azért egyet vettünk a fiúnknak, mivel a múlt héten vett 4 az az enyém lett. Nálunk szokás, hogy ha olyan van a gyerekmenühöz, ami érdekel engem vagy a kicsit, akkor azt külön megvesszük a Mekiben vagy a Burger Kingben. Ritka esetekben kajával együtt vesszük, de általában külön.
Mivel kicsi és én is éhesek voltunk, így a KFC-ben vettünk két gyerekmenüt. Sajnos már csak a maradék Csodabogaras poharakból lehetett itt is választani, de mivel nekünk csak egyfajta volt, ezért volt mit kérni. Még a KFC előtt elmentem a gyerkőccel a Pólus moziba, mivel Transformerses menüt lehet venni, így vettünk is kettőt mindkét robottal. Persze a kicsi egyből lecsapott Optimus Prime-ra, és amint meglátja, hogy Bumblebee is van, azt is elkunyizza. :)
Címkék:
Douglas,
Essence,
kézkrém,
KFC,
körömreszelő,
McDonald's,
mozifilmes menü,
Pólus,
Rossman,
ruha,
szemhéjfesték,
szempillaspirál,
trendkiadás,
Westend
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
