2014. november 24., hétfő

Yankee Candle - csak így tovább!


Múlt héten megjött életem első Yankee Candle rendelése. Két hete vettem egy kis üveggyertyát az egyik ajándékboltban, és még ki sem próbáltam, de tudtam, hogy nekem való a Yankee.
A rendelés csomagolása kifogástalan, tele volt béleléssel, nehogy eltörjön valami. Ajándékba vettem egy kisegeres teamécsestartót és mintagyertyatartót is. Magamnak pedig egy pingvines mintagyertyatartót. Ezen kívül vettem még egy teamécsesszettet és 3 mintagyertyát.


A pingvines tartót elég drágának tartottam, de mivel annyira tetszett, ezért bekerült a virtuális kosárba. Amikor ideért, akkor ért a meglepetés. A nagy dobozban volt még egy doboz. Szép sorban néztem a termékeket, hogy minden megjött-e, és végül maradt a másik doboz kicsomagolása. Elég nagy volt az is, gondoltam jól becsomagolták a gyertyatartót, és csak azért ekkora dobozba, mert így pont kijött a nagyobbik doboz bélelése. Amikor kibontottam, nagyon csodálkoztam, hiszen a pingvines „drága” gyertyatartó óriási! Én azt hittem, fele ekkora lesz. Ezek után úgy gondolom, hogy nem is volt drága. Nagyon meglepett a mérete.


Jelenleg nincs netem, úgyhogy ezt a bejegyzést is egy doksiba írom, közben pedig égetem a mandarinos-vörösáfonyás csodát. Isteni illata van! Csak egy valamit sajnálok: a gyertyatartó tiszta üvegét bepiszkolom. Nem tudom, hogy ki fog-e jönni majd szépen az összes viasz belőle, de nagyon remélem.
Az biztos, hogy ezzel a pozitív tapasztalattal a Yankee megvett kilóra, és még karácsony előtt egy rendelésre számíthatnak tőlem. Eleve úgy terveztem, hogy több teamécsest veszek, így az ajándékozottamnak és magamnak is többfajta illatú lesz, de sajna a pénzügyi keretem nem tette lehetővé ezt most. Na de majd pár hét múlva!

2014. november 21., péntek

Karácsonyi készülődés 2. forduló

Idén nagyon jól állok a dolgokkal, hiszen már most, november közepén szinte mindenkinek megvettem az ajándékát. Legalábbis ami a saját rokonságomat és baráti körömet illeti. Anyósomnak is kitaláltam már, hogy milyen témában fogok keresgélni, és a fiam ajándékai is kezdenek összeállni. A páromnak még nem vettem semmit, de van ötletem neki is.

A héten több csomag is jött ajándékokkal, és az Árkádban egy-két helyen vásároltam is hétfőn. A C&A-ba vissza kellett mennem, mert a gyerkőc pulcsijait ki kellett cserélni nagyobb méretre. A 104-es épphogy jó volt rá, ezért 110-es kellene belőle, de mivel valószínű, hogy ez a fajta anyag össze fog menni a mosásban, ezért 116-osra cseréltem ki. Nem baj ha nagyobb, csak kisebb/szűk ne legyen. :)
Mivel 17.-én jöttek meg a karácsonyi kiadások a Yves Rocher-ba, ezért be is mentem venni két csillámos tusit + kiváltottam az ingyenes kézkrémet. Rengeteg ajándékot vásároltam tőlük, de mivel a boltba ki tudja, hogy mennyit kapnak és mennyien vásárolnak, ezért csak az apróságokat vettem meg személyesen, a nagyját online rendeltem (persze ingyenes szállítással).
Utána még bementem a The Body Shopba, hogy megvegyem a karácsonyi limitált testvaj triót. Még a kézkrémen gondolkodtam, de végül otthagytam. Jó döntés volt, mivel kaptam egy karácsonyi katalógust, aminek a hátulján van egy kupon. Igaz, tízezer forint feletti vásárlásnál érvényes, de mivel februárban-márciusban lesz a barátnőm szüli- és névnapja, ezért akár most is megvehetem neki az ajándékát.


Igazából terveztem saját készítésű ajándékkal is meglepni a szeretteimet, de nem úgy néz ki, hogy össze fog jönni. :( Az alapanyagot nem tudom honnan beszerezni. Minden egyéb más dolog van hozzá, csak az a fránya alap nincs...

2014. november 18., kedd

Vasárnapi Szöszizés :)

Hétvégén újra találkoztam Szandrával. Megkérdeztem FB-n, lenne-e kedve beülni egyet dumcsizni a Starbucks-ba. Úgyhogy meg is beszéltük a vasárnapot. Meséltem neki, hogy milyen finom a Gingerbread latte, így ő azt kért, én meg egy vaníliás lattét plusz egy epres sajttortát. Még nem ettem náluk, úgyhogy miért ne alapon kipróbáltam a sajttortájukat, mert azt úgyis ritkán eszek. Fincsi volt. Miután megittuk a lattét, még egy csomó ideig beszélgettünk a Starbucks-ban. Aztán bementünk pár "szokásos" boltba. Először a Claire's-ben néztünk körül. Kihasználtuk a 2-t fizet 3-t vihet akciót (én két fülbevalószettet, Szöszi egy nyaklánc + füli szettet vett), és vettem még egy gyönyörű hullámcsatt készletet is.


Pár Jégvarázsos dolgot nem tudtam otthagyni, így vettem egy tolltartót, amit pénztárcának fogok használni (mivel tönkrement az előző pénztárcám), egy ajakápolószettet fémtartóban és egy kitűzőszettet.


Ezután bementünk még egy játékboltba és az Apacsba körülnézni, de ott már nem vásároltunk.

2014. november 15., szombat

Joy-napok 2. forduló

Vasárnap anyósom vigyázott a gyerkőcre, és mivel a moziban nem volt olyan film, ami mindkettőnket érdekelne, ezért úgy döntöttünk, körülnézünk az Árkádban. Nekem terveztük megvenni a téli csizmát (tavaly nem volt, úgyhogy egész végig a túrabakancsot nyüstöltem) 20%-al olcsóbban. Már egy ideje kinéztem magamnak egy Columbia csizmát (a fő szempont, hogy melegen tartsa a lábam) barna színben. Néztük is, hogy hol mennyibe kerül, de max. 1000 Ft eltérés volt az árában boltonként. Sajna a barna jóval drágább volt, mint a szürke-rózsaszín, így inkább az utóbbit vettük meg. A mérete sem teljesen jó, a 37-es a sarkamnál kicsi volt (a többi résznél meg kényelmes), a 38-ast viszont elől nagynak érzem. Végül a nagyobbat vettük meg, hiszen télen úgyis vastagabb zokni lesz rajtam + egy betéttel ki lehet küszöbölni ezt a "nagyságot".


Az utóbbi években a kevés, de minőségi cipők híve lettem. Így egy-egy szezonális cipővel több évet kihúzok. Más nők inkább olcsóbb kategóriás cipőket vesznek, viszont sokat, hogy minden ruhához legyen. Vannak olyanok is, akik a szezonális cipőiket (téli-nyári) kizárólag az adott "évben" hordják, mondván jövőre már nem ez lesz a divat. Nincs ezekkel a felfogásokkal semmi gond, csak én nem ilyen vagyok. Összesen négy téli cipőm van:
  • az egyik az "ünnepi", ami már több éve megvan
  • a következő a bakancsom, amit kb 3 évvel ezelőtt vettem "használtan", de vadi új állapotban (rossz méret miatt adta el a csajszi)
  • a harmadik a túrabakancs, amit idén tavasszal leárazva vettünk
  • a negyedik pedig ez a csizmám

Az első kettőt alkalmanként veszem fel, így még jó pár évig jók lesznek. A túrabakancsomat idén kellett lecserélni, de az is bírja több évig is. A csizma pedig... Hát meglátjuk, mennyire bírja a strapát. Csizmám akkor volt utoljára, amikor felköltöztem Bp-re, az első közös (párommal) cipővásárlás eredménye. Nagyon imádtam, annak ellenére, hogy jócskán volt hátránya. Kezdjük ott, hogy tűsarkú, folytassuk azzal, hogy kényes anyagból (ami sajnos hamar megtört), zárjuk le azzal, hogy mindezekből kiindulva csak alkalmi használatra való. Viszont én nagyon szerettem, gyönyörű piros színe volt, cipőfűző helyett selyemszalaggal, oldalán cipzárral. Nagyon nagy szerelem a mai napig. Még most is szívesen hordanám, ha nem lenne megtörve az anyaga a lábfej részénél. Bár jelenleg fel sem menne a lábamra, hiszen nagyon magas szárú, és szülés előtt vékonyabb voltam. Régi szép idők... Nah mindegy, a jelen helyzetemnek is megvannak a maga szépségei. :) De azért néha jó nosztalgiázni.

Persze az idei csizmavásárlás nem ment olyan könnyen, mint gondoltuk. Ugyanis először körülnéztünk a lehetséges boltokban. A Hervisbe mentünk be először, ahol a párom ki is nézett magának egy leértékelt New Balance cipőt. Sajnos nem volt jó méret belőle, de szerencsére az Office Shoesban egy másik fajta NB cipőből volt, így azt megvettük neki kuponnal. Engem eléggé frusztrált ez a körbenézés, inkább vettem volna meg rögtön a Dockyardban a csizmát. Végül oda mentünk vissza megvenni.

2014. november 13., csütörtök

Karácsonyi készülődés és Joy-napok 1. forduló

Már most készülődök a karácsonyra. Egy jó adag ajándékot lerendeztem már (főként olyat, amit a tesóm gyerekei kapnak, mert azt mindig egyeztetem a tesómmal), de még mindig van kinek mit venni. Ez azért is van, mert még vannak olyan személyek, akiknek nem vásároltam semmit, másrészt pedig mindig találok valami "apróságot", ami pont a megajándékozottamhoz illik. :)

Szóval csütörtökön vettem pár szezonális lego szettet a gyűjteményembe (kaptam tőlük ajándékba egy karácsonyfadíszt is), és ha már ott vagyok az Árkádban, akkor gondoltam benézek még a Yves Rocher-ba is, mivel FB-n láttam, hogy körtés-karamellás limitált kiadásuk van. Annyira megtetszett az illat, hogy a tervezett tusfürdő mellé egy parfümöt is vettem magamnak. Mivel még nem vásároltam ott, ezért csináltattam egy törzsvásárlói kártyát (amit az eladó ajánlott fel), és rengeteg ajándékot kaptam, köztük egy praktikus szatyrot is. Ezen kívül kuponokat és mintákat, plusz egy karácsonyi katalógust a szezonális termékekről és egy ajándéklistát is, amit én írhatok meg, hogy kinek mit vegyek. Ezt a listát már el is kezdtem írni. Eddig minden évben csináltam listát egy füzetbe, mert szeretem eltervezni előre a dolgokat.
A karácsonyi katalógusból náluk csak egy ajándékcsomagot néztem ki, de abból kettőt fogok venni. Majd különválogatom és szétosztom az ajándékozottaim között.


Ezen kívül még a gyerekeknek vettem át a Mikulás-ajándékot, amit a meskán rendeltem. Most újra elkezdtem a meskát nézni, hátha találok jó cuccokat a gyerekeknek. Anyukámnak is ott vettem meg az ajándékot, és egy kis "apróságot" is kinéztem onnan több barátomnak.

Pénteken én vittem oviba reggel a gyerkőcöt, mivel a párom temetésre ment. Pontosabban az egyik közeli barátunk vitt el kocsival, majd bementem az Árkádba. Még korán volt, az üzletek zárva, így bementem a Starbucks-ba, kértem egy Ginger Lattét és leültem. Nem voltam benne biztos, hogy van ott free wifi, de volt, így neteztem egy kicsit a telefonomon. Pár dolgot beállítottam újra, mert az oprendszer frissítése óta ez volt az első netezésem.
Mivel Joy-napok van, ezért gondoltam szétnézek, melyik üzlet tart kupon nélküli leárazást. Szerencsére a TBS-ben is volt, egy kiválasztott terméket 20%-al olcsóbban lehetett megvásárolni. Rögtön le is vadásztam az új cukros-almás bőrradírt. E mellé még vettem ebből az illatból és a vörösáfonyás illatcsaládból egy-egy szájfényt és kézkrém+szappan csomagot. A szájfény nem volt kitéve, mivel pont akkor érkezett, és én már nyitáskor ott voltam. A csajok nagyon segítőkészek voltak, rögtön fel is bontottak (mivel mindegyik darab külön zacskóba van csomagolva) mindegyikből.


A boltban ki voltak téve már a karácsonyi csomagok, ezért itthon kényelmesen átnéztem őket a neten, és fel is írtam a listára, hogy kinek mit fogok venni még. A Yves Rocher oldalról pedig azonnal meg is rendeltem a további ajándékokat.

2014. november 3., hétfő

E.L.F. cosmetics Disney kollekció - Ariel

Nem is olyan rég, felvettem a kapcsolatot az e.l.f. cosmetics magyarországi képviselőivel rendelés céljából. Az FB oldalukra tettem fel egy kérdést, miszerint be tudják-e szerezni a Disney Ariel termékeket, mivel ez egy limitált kiadás. Szerencsémre betudták, de sajnos már nem mindenből lehetett hozatni. A pénzt előre ki kellett fizetnem, és kb 1 hónap volt, mire megérkezett.


Nekem megérte, olyannyira, hogy most újból felkerestem őket egy újabb Disney kollekció kapcsán, ami a Good vs Evil névre hallgat. Mint utólag kiderült, közben volt egy Snow White kollekció is, amiről valószínű lemaradtam. Nah mindegy, ezentúl szemfülesebb leszek, és jobban fogok figyelni az E.L.F.-re. :)
Közben a Good vs Evil kapcsán írt levelemre válaszoltak, és szerencsémre a Snow White kollekcióból is hoztak párat, így hamarosan az is nálam lehet. :D

2014. október 27., hétfő

Pénteki mozizás és vásárlás

Már nagyon rég meg akartuk nézni a Holtodiglan c. filmet, de sajnos mindig közbejött valami. Ez egy elég hosszú film (több, mint két órás), így csak akkor tudtuk bevállalni, amikor lejövünk a szüleimhez, és ők vigyáznak a kicsire. Mivel hosszú hétvége és őszi szünet is van, így ki is használtuk az alkalmat.
Szóval el is mentünk Győrbe, de mozi előtt vásároltunk egy kicsit. Először a Vedes játékboltba mentünk be, mivel ott mostanában 50%-os kedvezmény van a megjelölt Lego termékekre. Meglepetésemre ott volt jócskán a 2012-es Star Wars adventi kalendáriumból, úgyhogy gyorsan le is csaptam rá. Már csak a 2013-ast kell megszereznem. :D
Ezen kívül még egy Hobbit szettet vettünk. Most csak ennyi legot vásároltunk, de a leértékelt részlegen találtam egy Toy Story Alien Hot Wheels kocsit, amiből mindkét példányt elhoztam. Egyiket anyának (gyűjteménybe), másikat a "babának". :)




Ezután átmentünk az Árkádba körülnézni. Rengetegen voltak, mint utólag kiderült, Lilla-napokat tartottak, kuponakciókkal. Nah mindegy, szépen kivártuk a New Yorkerben a sorunkat a kasszánál. Nem rendeztünk nagy vásárlást, csak egy vastagabb  harisnyát vettem, mivel elég fázós típus vagyok, így a hidegebb időkben kelleni fog. Meg amúgy is, november elején jönnek a Joy-napok, így inkább akkor szeretnék bővebben vásárolni a H&M illetve C&A gyerekrészlegén. (Na jah, csak éppen a Joyban most nincsenek ilyen kuponok.)

Aztán átmentünk a Plázába. Még jó, hogy a párom szólt, foglaljuk le a jegyet, mert egész sokan kíváncsiak voltak a filmre. Nekem nagyon tetszett, olyannyira, hogy szeretném elolvasni is a regényt. Ritkán mondok ilyet a film megnézése után. Állítólag hűen követi a könyvet (legalábbis a párom szerint, aki angolul olvasta), de azért remélem, akad egy-két újdonság a könyvben. Mindenesetre a végén elég sok buktató volt, ami miatt elveszítette a hitelességét a sztori, de még ennek ellenére is egy fantasztikus film volt!
Indulás előtt még gyorsan beugrottunk a Rossmannba, és vettem is egy Catrice palettát a Cheek and Tweet trendkiadásból, illetve egy Lovely Pin-up szemhéjtust.


A hazafelé (mármint anyuékhoz) tartó úton végig a film járt a fejemben. Azon gondolkodtam, vajon Amy mikor "kattant be"? Mikor történt a törés? Azt hiszem akkor, amikor megismerte a zakkant srácot "gyerekként".

2014. október 22., szerda

Zajlik az élet, csomag csomag hátán


Gyerkőc meggyógyult, ma már vittük is oviba. Aztán fogadott a hideg zuhany, jövő héttől őszi szünet. Szuper. Egy hét kimaradás után nem adjuk összevont csoportba, idegen óvónőkhöz. Szóval ha már úgyis elmegyünk a szüleimhez hétvégén, akkor már ott is maradunk ketten egy hétre. Sajna nem valószínű, hogy ki tudunk menni az osztrákokhoz, mivel nincs rá keretem jelenleg, így elmarad a 3as Kinder Joy pakk beszerzése. De legalább 5+1-es pakkokat vetettem anyuékkal a Müllerben. Nem sokat, de hátha van benne arany figura. :D

Bár kissé beteg volt még a fiam, de azért elmentünk megünnepelni Kinderino szülinapját. Igen, 40 éves a Kinder tojás. Mivel nagyon nagy mennyiségben veszem ezeket a csokitojásokat, így már egy jó ideje nem is eszek belőle, hanem lepasszolom a melóhelyre vagy anyuéknak. Attól függ, hogy hol bontom ki a tojásokat. Ha kívánom is az édességet, akkor csak rá kell nézzek egy Kinder tojásra, és máris elfog a... borzalom. XD


Múlt héten rengeteg csomagom jött Japánból. Figurák, modellautók, tároló, kulcstartók, kirakók és egyéb fancuccok. Persze nem most vettem, már régebben kifizettem, csak most postáztattam el őket. Ezeknek egy részét már le is fotóztam (és kibontottam), a többi még várat magára.




 A telefonom mostanában estére lemerül, úgyhogy egyre jobban rákényszerülök egy új mobil vételére. Mivel iPhone 5S-t szeretnék venni, ezért amennyire csak lehet, kitolnám a megvételt. Drága. Vagyis inkább fogalmazzunk úgy, hogy szívesebben költök másra, minthogy egy mobilra. Viszont ha már vennem kell, akkor olyat szeretnék, aminek tényleg hasznát is veszem. És nem, nem az FB-n akarok lógni. Inkább csak szeretném, hogy ha valami hirtelen eszembe jut, akkor kéznél legyen a megoldás. Egy-egy pillanatot megörökíteni. Az egyik fórumon írták, hogy nem kell ahhoz iPhone, hogy szép fotókat csinálj a telóval, bőven elég hozzá a 2.5-3 megapixel is. Na ja, már akinek. Nekem ez nem elég. Ez van, magasak az elvárásaim. Jelenleg okos(nak mondott) telefonom van.
Eddig is voltak vele problémáim (pl wifihez kapcsolódáskor lefagyott, vagy a képernyő csak úgy lefagyott), de most meg az egyik gombja sz.rakodik. Szóval egyre közeleg az iPhone ideje, de még mindig nem állok készen ennyit kifizetni érte. Egyszerűen most nem megy. Jó lenne még idén, és tényleg szeretném is, de jön a karácsony, az év leghúzósabb hónapjai a november és december pénzkiadás szempontjából nálam. Ilyenkor rengeteg fancucc jelenik meg, ajándékokat is veszünk (vagy csinálunk, de az alapanyagokat is be kell szerezni valamiből) a szeretteinknek.
Jah, és a legfontosabb: részletre venném a mobilt. És igen, még így is nyígok miatta. Ha nem amortizálódott volna le ennyire a jelenlegi telóm, akkor nem váltanék. Mondjuk ha belegondolunk, 5 éve ezt a Sonyt koptatom, úgyhogy szép időt futott a kicsike. :)

Ma végre találkoztam Mártival is. Japánból jött haza, és hozott pár meglepit nekem. De most én is megleptem őt, egy egyedi tervezésű és készítésű gésa babával. Karácsonyi ajándék, de mivel nem biztos, hogy velem személyesen idén még találkozik (megy vissza Japánba), ezért inkább most adtam oda neki. Személyesen akartam...


 Nitkától régóta vásárolunk (a tesómmal), és biztos vagyok benne, hogy még fogunk is vásárolni tőle. Karácsony, névnap, szülinap. Lehet bármilyen ünnep, mindig találunk egy jó okot arra, hogy mire és mit szeretnénk. Na meg hogy kinek. Mert ugye nem mindig a gyerekek kapják. :)
Jelenleg ő az egyetlen olyan (plüss)kézműves, akit figyelek. Aktív, jól kommunikál az emberekkel, vevőkkel, ötletes. Tetszik, hogy mindig valami újdonsággal áll elő. Különböző méretekben, olcsóbb és drágább árkategóriában egyaránt. Babák, állatok, növények... Varrás, horgolás, kiegészítők... Bármit elő tud varázsolni. Még mielőtt valakinek megfordulna a fejében: nem, nem vagyunk rokonok, és nem vagyunk barátok sem, akik együtt járnak bulizni vagy összejövetelekre. Én is az FB-n ismertem meg őt, ugyanúgy, mint bárki más. Semmi érdekem (anyagi vagy egyéb) nem fűződik hozzá, hogy tőle vásároljatok. Egyszerűen csak leírtam, hogy teljes mértékig korrekt, és az én ízlésemnek megfelelő dolgokat "gyárt". És persze drágának is lehet nevezni. Egyes figurái még számomra is drágák, bármennyire is szeretném. Ezt a gésát is csak ajándéknak vettem, mert pont illet a személyhez, akit megajándékoztam vele. Nekem is nagyon tetszenek a gésa babái, de sajnos ahhoz drága, hogy magamnak is vegyek. Vagyis fogalmazzunk helyesen: jelenleg vannak olyan dolgok, amiknek a megvételét ez elé helyezem. De itt meg kell említeni azt is, hogy ezek (mint más kézműves dolgok is) egyedi tervezésű és készítésű termékek. Sokkal nagyobb szeretettel és odaadással készülnek. Tudom, mert én magam is kreatívkodtam (és remélhetőleg fogok is) hobbi szinten. Nem eladásra, csak saját magamnak. Szeretek kreatívkodni, mert bár nem vagyok nagy tehetség (fogalmazzunk inkább úgy, hogy nincs türelmem és kitartásom, sem időm rá), de nagyon felszabadító érzés. Kikapcsol, ráadásul létrehozok valamit. Alkotok. Az ember ilyenkor beleadja szívét-lelkét.

Van olyan kézműves is ebben a témában, aki bár jót alkot, de pocsék az üzleti érzéke és egyáltalán nem folytat jó kommunikációt a (leendő) vevőivel, ráadásul több éve ugyanazt a sablont nyomatja. Szép és jó amit csinál, nekem is van tőle figurám, de sajnos semmi újdonsággal nem rukkolt elő azóta.
A másik nagy kedvenc kézművesem pedig nemrég szült, így sajnos nem igazán aktív mostanság. De ha belegondolunk, ne is ez legyen ilyenkor a legfontosabb az életében, hanem a csöpp kisgyermeke. :) Azért nagyon várom a visszatérését!

2014. október 4., szombat

Újra jelentkezem

Hosszú-hosszú hallgatás után végre újra jelentkezek. Ennek az "eltűnésnek" több oka is van: rengeteg meló, ovikezdés (beszoktatással), mindennapos legózás, ráadásul kiesik 1,5-2 óra is az ingázás miatt. Szóval még össze kell kaparnom magam, beleszokni ebbe az új helyzetbe. A gond csak az, hogy hamarosan kezdődik a karácsonyi szezon, úgyhogy ez csak rosszabb lesz. Már vagy egy hónapja nem írom a legónaplót sem, bár folyamatosan fényképezem az összerakást, szóval később tudom pótolni. Tény, hogy elsősorban azért csinálom, mert feltöltésenként 100 pontot kapok, ami 100 forintnak felel meg. Ez így nem hangzik soknak, de havonta átlagosan 10 legót biztosan összerakunk, és az már egy ezres. Ha mást nem is, de a postaköltséget kiváltom vele. És az sem utolsó dolog, hogy a rendelések után is kapunk pontokat. Szóval a postaköltségen kívül még kedvezményesebb áron jutok hozzá a legókhoz.

Én soha nem voltam az a rendszerező típus, így nem is gondolkodtam olyan blogban, amit naponta írok, vagy egy meghatározott téma köré építeném fel. Szóval ezután se várja el senki, hogy napi/heti bejegyzések lesznek, van hogy több, van hogy kevesebb egy hónapban. Na nem mintha nem történne velem semmi, inkább az energiám jóval kevesebb. Persze a szabadidőm is kevesebb, de inkább a fáradtsággal van problémám. Sokszor én fekszek be a gyerkőchöz alváskor, és ilyenkor én is elalszok. Régebben nem volt olyan, hogy elaludtam volna. Amint a kicsi elszundított, jöttem ki és csináltam a dolgaimat. Most sajnos ez nem így megy. Amióta ovis, azóta sokkal anyásabb is, azelőtt szinte mindig az apukája feküdt be a szobába...

Jelenleg a halloween legódiorámámat csinálom esténként, közben pedig Lovely Complexet nézek. Csaba (Mangafan kiadó tulaja) odaadta a manga első két kötetét, hogy olvassam el, mert szerinte tetszeni fog. Ez már több mint egy éve történt, de sajnos még mindig nem álltam neki. Ellenben a legózás közben kell valamit hallgatnom, így erre a könnyed animére esett a választásom. Nagyon szórakoztató, bár egy idő után unalmassá válik, mivel ahelyett, hogy kiterjesztené jobban a sztorit a mellékszereplőkre, nagyon koncentrál a két főszereplőre. De diorámaépítés közben megfelel. Bár ez többségében halloween stílusú legók egy alaplapra helyezése, de van benne saját ötletem és egyedi építésem is. Kezdetnek nem rossz szerintem, és remélem idővel már komolyabb egyedi építéseket is össze tudok rakni. Ha pedig kész vagyok a halloweeni építéssel, akkor jöhet a karácsonyi. A karácsonyi abból a szempontból sokkal könnyebb lesz, hogy a City adventi naptárakban rengeteg kiegészítő található, amit fel tudok majd használni ehhez. Az sem titok, hogy a jelenlegi karácsonyi szettet, A mikulásgyárat is meg fogom venni (21.000 Ft a hivatalos lego shopban), ráadásul ha a külföldi lego shopból rendelek 17.000 Ft felett, akkor okt. 15-től még ajándék exkluzív karácsonyi kiegészítőszettet is kapok. Szóval most várom október közepét, hiszen ekkora összeg felett már ingyenes szállítás van. Mondjuk ez az "akció" csak VIP tagokra érvényes, ha jól tudom. :)
Egy kicsit sajnálom, hogy csak október közepétől érvényes az ajándék szett Európában, mivel ezt pont a párom szülinapja után van. Pedig akartam innen rendelni, de lehet, hogy akkor más ajándékot nézek ki neki. Igaz, a havi VIP akciót még így is ki tudnám használni, ami dupla pont jóváírása minden rendelés esetében.
Remélem hamarosan Európában is elérhetőek lesznek a karácsonyi dolgok, mert szeretnék minél hamarabb rendelni, hiszen külön elemeket is kell vennem a diorámákhoz. Ha nem lenne dupla pont akció, akkor itthon is megvenném a kisebb karácsonyi legókat, hiszen azok egységáron szoktak lenni a legtöbb itthoni webshopban, illetve a magyarországi Lego Store-ban is. Utóbbiban elég gyakran megfordulok mostanság, hiszen közel van az ovihoz.

2014. augusztus 29., péntek

Szöszizés

Nah, hát ez a hónap is elrepült. :) Nem nagyon voltam aktív itt blogon, elsősorban a Legó naplónkat írtam a webshopon. Rengeteg dolog történt velünk ebben a hónapban. Voltunk Ausztriában (elsősorban a Kinder 3as és 4es pakkok miatt), Sopronban, rengeteg új cuccal bővültünk és az egyik fontos dolog, hogy végre van két új polcom is. Egyelőre még csak tervezgetem, hogy mik kerülnek rá, de majd a hétvégén realizálódni fog, hogy mennyi hely marad üresen. A gyerkőc tárolóját is felszereltük.
Az osztrák szerzeményekről, az új polcokról és a legújabb dolgaimról hamarosan írni fogok külön bejegyzést is. 

Tegnap találkoztam az egyik legjobb barátnőmmel. Annyira sajnálom, hogy évente csak párszor látjuk egymást. :( Jó lenne gyakrabban dumálni, meg eljárkálni... Kaptam tőle névnapomra egy szuper Lush csomagot. Már egy ideje nézegettem a termékeiket, csak nem tudtam, hogy konkrétan mit vegyek. Szóval jól jött ez a meglepi. :) Egy szappan és egy tusfürdő volt benne. Sajna elfelejtettem lefotózni bontás előtt, pedig nagyon cuki csomagolása volt! A gyerkőcöm le is nyúlta a csomagolópapírt. :D


Magamnak meg vettem a Claire's-ben egy fülbevalótartót (vagy nálam inkább piercing), amit még nagyon rég néztem ki, de akkor nem volt rá pénzem. Azóta meg nem láttam, és most ott volt, úgyhogy meg is vettem. Nagyon jó Grus dolgok is voltak az üzletben, csak drágán. De azért bezsákoltam egy spirálos füzetet, amit ki is neveztem ovis füzetnek. Ha marad benne hely, akkor sulis füzetté is előléptetem. XD



Jó volt kimozdulni, dumálni Szöszivel. Beültünk a Starbucks-ba. Már egy ideje a páromnak is mondtam, hogy kipróbálhatnánk, de ő nem volt vevő rá, mondván minek üljön be olyan helyre, aminek a fő profilja a kávé, márpedig mi nem iszunk kávét. Na mindegy, szerencsére Szöszinek bejött az ötlet. Mindketten először próbáltuk ki. :D

2014. augusztus 5., kedd

Új szerzemények - július utolsó hete

A hétvégén jártunk Szentendrén, a Duna parton sétálni. Úgy tervezzük, hogy augusztusban majd onnan hajókázunk vissza Bp-re. :) Szóval most terepszemlét tartottunk. Két kézművestől is vettem termékeket. Egy gyönyörű képet, mely egy madarat ábrázol szárított virágokból. Ezt apukámnak fogom adni névnapi ajándéknak. Már siettünk haza, így nem nagyon tudtam körülnézni, de legközelebb biztosan veszek valamit a hálószobánkba.


Utána megláttam egy oldaltáskát, amibe azonnal bele is szerettem. A színválasztás volt csak nehéz, mert a türkiz, pink és sárga is tetszett. Végül a türkiz mellett döntöttem. :)
Voltak ott nagyon jó sapik is, úgyhogy még azt szeretnék venni.


Az Árkádban pedig beugrottam a TBS-be, mert az új argánolajos családból be akartam szerezni pár dolgot. Ráadásul most ajándék kicsi kézkrémet is kaptam a termékek mellé. :)
Érdemes követni őket az FB-n, illetve a holnapjukat nézegetni, mert folyamatosan akcióznak. Sajnos a mostani minitermékes akcióban nincsenek benne az EDT-k, pedig azokból 4-et is vennék. Főleg, miután a Fidzsi-szigeteki lótusz EDT napi használat mellett sem okoz irritációt! Ez nagyon nagy szó, hiszen eddig az összes általam használt parfümtől (legyen az olcsó vagy drága árkategóriás) kijöttek a kicsi viszkető pöttyök.

 

Viszont nem (csak) a TBS volt az, ami miatt elmentünk az Árkádba, hanem a Lego Store. Ugyanis ott még kapható volt a Star Wars Darth Vader asztali lámpa. Mivel a lámpák és órák ugyanazon az áron vannak, mint az online webshopban, ahonnan rendelni szoktam, így a Lego Store-ban megvettem, megspórolva a postaköltséget. Összeszerelni nem volt olyan könnyű. Ciki vagy sem, de meg kellett néznem egy videót, hogy mások hogyan szedték szét (a palástja miatt), mert féltettem, nehogy tönkretegyem. Valószínű a feje rá lehetett szorulva.
Gondolkoztam még az egyik Lego Movie szetten, hogy megveszem ott, de mivel 5ezer forinttal drágábban adták, mint az általam kedvelt online boltban, így azt otthagytuk a Lego Store-ban...


2014. július 22., kedd

2014 Nyári MondoCon élménybeszámoló

Szombaton került megrendezésre az idei nyári Con. Ha jól tudom, minden eddigi rekordot megdöntött a látogatottság. Ehhez biztosan hozzájárult a remek idő is, ami szerintem inkább már túlságosan is meleg volt. Nem is értem, hogyan bírták elviselni ezt az időt a cosplayesek. Főleg a bundás kis állatkák. :)
A reggel nem indult zökkenőmentesen, de én már hozzászoktam ehhez a rendezvényes napokon. XD A gyerkőc is kijött velünk, majd utána ment a mamához. Szeret kijönni a mangás és képregényes rendezvényekre, bár őt jobban lekötik a cosplayesek, így a mangásra többször visszük el. És hát természetesen mindene a Star Wars. Ami azért is fura, mert még soha nem látta sem a filmeket, sem a rajzfilmeket. Ennek ellenére különös vonzalmat érez Darth Vader és Darth Maul iránt. De még R2D2-t is szereti. :)
Először a kutyákkal fényképezkedett, akiket még barna medvének és nyuszinak is titulált. A hivatalos nevüket sajna én sem tudom, de az egyik borz volt. Már a múltkori rendezvényen is nagyon szerette a plüssös cp-seket, és most is örült nekik. A borzot még meg is ölelte! Én személy szerint nagyon örülök, hogy ilyen gyerekbarát cp-sek is vannak. Persze ezt nem úgy értem, hogy a többiek túl durva karaktereket választanának, hanem úgy, hogy a kisgyerekek figyelmét nem igazán köti le egy Naruto vagy egy kifogástalan WoW karakter. :)
Szerencsére ott volt Darth Vader is, akinek meg merte fogni a kezét a fotózkodásnál. Elég nehezen tudtam elcsábítani tőle, de végül sikerült. Megmutattuk az apukájának a fényképeket, aztán kezdődött a körbe-körbe járkálás a "keressük meg Darth Vadert" címen. Őt sajna nem találtuk, de helyette ölelkezett és fotózkodott Darth Maullal. Persze ezután is nagy erőfeszítésekkel kereste Vadert. Elég nyűgi volt már, úgyhogy nehezen, de rá tudtam venni, hogy fényképezkedjen két Assassin's Creed cp-s leányzóval. Ehhez én is kellettem, mert egyedül nem mert.
Aztán elcsaltuk a páromat is a pult mögül, és körbenéztünk hármasban. Megtaláltuk a Star Warsos standot (501-es Légió), ahol nagyon kedvesek voltak, és adtak egy fénykardot a fiamnak. Na nem örökbe, "csak" hogy fogja meg. De ugye ez neki egy óriási élmény volt. :) A pulton szerepeltették magukat még a Hungarian Doctor Who Cosplay Group is.  Sajnos a pulton található cuki adipose nem volt eladó. :(


Én is elég sok mindent vásároltam a Conon. Már előre leadtam egy Holdefényteames és egy Animelandes rendelést is. Igazából eddig mindig a pulton nézelődtem, de úgy gondoltam, inkább online leadom a rendeléseket, hogy úgy vigyenek ki eladásra árut. Animelandnél még vásároltam ezen kívül két Sailor Moon blind box figurát (Sailor Moon és 2. verziós Sailor Neptun volt benne), illetve édességet és instant leveseket.
És természetesen ki nem hagyhattam az én nagy kedvenc árusomat, Cool Gear-t. Már évek óta vásárolok tőle, és most is lecsaptam egy gyönyörű karkötőre. Egyetlen hibája, hogy az én csuklóm vastag, így sajnos könnyen lejön, de ezt könnyedén orvosoltam egy lánccal és egy kapoccsal (ami mindig van itthon nálam, hogy kijavítsam/feljavítsam a bolti vagy kézműves ékszereimet). Egy kicsit bánom, hogy a többi kézműves választékot nem néztem meg, de mivel már elköltöttem a pénzemet, így nem szerettem volna fájdítani a szívemet. Amúgy ez pont ellentéte a legutóbbi Connak, mert ott meg a kézműveseket mustráltam, míg a többi árust elhanyagoltam. Legközelebb megpróbálom a középutat választani, ígérem. :D

Összességében egy nagyon jó Con volt, viszont fárasztó is. Elszoktam már ettől a nyüzsgéstől.

2014. július 17., csütörtök

Történések

Rég jelentkeztem. Jelentem, még élek. :)
Mostanában elég sok a melóm, mind magánéleti, mind "munka" terén. Múlt héten szabadságolás miatt nem haladt a munka, jövő hét után szintúgy szabadság, úgyhogy sietnem kell, hogy időben kész legyünk. Persze egyszer sem én voltam a pihenő ember... Nah mindegy. Remélem jövő héten eljutunk végre családostul az állatkertbe. :)
Közben szép lightosan rendezgetem a lakást is. Érdekes, hogy amikor "rendrakásra" kerül a sor, akkor mindig a saját dolgaimhoz nyúlok először. Ráadásul nálam ez úgy kezdődik, hogy "akkor nézzük mit hova lehetne kiszögelni/kitenni". Szóval először a Hot Wheels autógyűjteményt tettem ki a falra (ezek csak az utóbbi évek brandes autói), majd utána a fal előtt lévő cuccokat tettem el a helyükre. Már amennyire lehetett, mert így is van egy-két kisebb doboz, ami elől maradt. Joggal merül fel a kérdés, hogy lehet, hogy csak utólag pakoltam el a fal elől? Úgy, hogy addig az akadályozó cuccokat a kanapéra tettem. Előbb a szórakozás (szögelés), aztán a munka (elpakolás). :)

Szombaton MondoCon, aminek most nagyon örülök. Van pár minifigura, amit meg akarok venni. Persze ezek random figurák, tehát egy lezárt dobozban találhatóak. És nem tudni, hogy melyikben melyik figura van. Videózáshoz jó lesz, bár ezeknek a figuráknak kell csináltatnom polcot. Na igen, nekem polcból sosem elég.
És ha már polcról van szó, idén csináltattam kettőt is. Az egyik egy kisebb falra szerelhető (hasonlóból fogok még legalább 3at csináltatni, szép sorjában), a másik pedig egy nagy. Utóbbit kénytelen voltam asztalosnál megrendelni, mivel a radiátor alatta van. A biztonság kedvéért ezt a falhoz is rögzítettük, nehogy eldőljön (éljen az egyenetlen padló és/vagy fal). Ezt már egyszer berendeztem, az alsó polcra My little pony figurák, a többire Care Bears plüssök mentek. Mivel múlt héten találtam egy újabb doboz CB plüsst a "raktárban", így kénytelen voltam megváltoztatni az elrendezést. És ha már úgyis rendezkedek, akkor a tetejére is rátettem a két legnagyobb CB macit a többivel együtt. A gyűjteményemben megtalálhatóak régebbi kiadások és újak egyaránt. Aminek nagyon örülök, hogy több maci egyenesen Japánból repült hozzám. Ezer köszönet ezért Mártinak, aki mindig gondol rám onnan a távolból!


A polc felső fokára még fér pár apróság, de aztán tényleg betelik. :D
Tudom, sokan gyerekesnek tartják, hogy ilyesmiket szeretek, de ez nem korfüggő nálam. Nekem tetszik, én így érzem jól magam. Már előre félek, hogy mit fognak gondolni az óvónők, amikor kijönnek családlátogatásra... Mert bizony nem csak ez az egy "furcsaság", akarom mondani cukiság található meg nálunk. ;)

2014. július 6., vasárnap

Újabb kozmetiai szerzemények

Úgy néz ki, egyelőre megmaradok ezen a vonalon. Hamarosan másfajta bejegyzések is lesznek, ígérem. :)
Pénteken kiváltottam a DM-ben a kuponfüzeteket, és ha már ott voltam, körülnéztem a szemfestékeknél. Most a L'oreal Miss Manga szempillaspiráljához kitűzőt adnak ajándékba, így sok szemezgetés után végre megvettem kuponnal. Régóta áhítoztam rá, de mindig elhalasztottam. Azóta már használtam is, és imádom! Jelenleg ez a kedvenc spirálom.


 Szombaton megint kimentünk a piacra, így ha már ott vagyunk, benéztem az Europeumba, a Müllerbe, hátha akad olyan új Essence cucc, ami múltkor nem volt kitéve. Egy jumbo ceruzára nagyon pályáztam, de az sajnos nem volt. Viszont helyette háromféle színű hajkréta is ki volt téve, így azokat gyorsan a kosaramba tettem. Megnéztem még a leárazásokat, hátha akad valami érdekes számomra, de most nem vettem semmit. Igazából ennyit terveztem, de valamiért úgy éreztem, hogy megnézzem még a többi dekorkozmetikai állványt is. És milyen jól tettem! A Catrice-nél ki volt téve az új limitált kiadás, a Le Grand Bleu. Egyedül a folyékony Highliter hiányzott, de az nem is érdekelt engem. Azonnal lecsaptam a 3 szemhéjceruzára, a kék tusra és a matt folyékony rúzsra. A csillogós szájfényen nagyon hezitáltam, de mivel olyan jól nézett ki az egész csomagolása (nemcsak mert csillogós, hanem a sellős motívum és a kis mérete is), ezért végül betettem a kosaramba. Nem bántam meg, mert nagyon tetszik. Szerintem hamar el fog fogyni, úgyhogy lehet, hogy még egyet fogok venni belőle. 


A piac után vigyázott pár órát a gyerkőcre anyósom, így elmentünk vásárolni a párommal. Ugrókötelet akartam venni a Decathlonban, de sajnos amelyiket kinéztem magamnak, az nem volt. Így egy másikat vettem, persze jóval olcsóbban. A szandálokat is megnéztük, mivel a régi "szerelemszandált" sajnos nem lehet már kapni itthon (a forgalmazó nem hozza be), így pár hete vadászok egy jó példányra. Az egyik többé-kevésbé még meg is felelt volna, márkás is volt, de 16 000 Ft lett volna. Ennyit nekem nem ért meg.
Visszafelé beugrottunk az Árkádba, mivel a TBS új illatából szerettem volna venni egy kicsi  testvajat, ha van egyáltalán belőle. Sajnos még a nagy sem érkezett meg, de annyira megtetszett az illat, hogy egy mini EDT-t és egy tusfürdőt is vásároltam náluk. Nem terveztem a TBS-től EDT-t venni, mert valahogy nem vonzott, inkább testvajat vagy tusfürdőt vennék ilyen illatokból (de pl a fordítottja is igaz rám, a parfümökhöz kiadott testápolók és egyéb dolgok nem vonzanak, holott az EDT igen), de ez tényleg isteni. Tudtam, hogy a lótusz be fog jönni nekem, ezért is akartam venni egyéb termékeket belőle, de nem gondoltam volna, hogy ennyire az "enyém" lesz az illat. Közben az eladó (utálom, hogy nem tudom/jegyzem meg a nevüket a lányoknak, olyan személytelen az "eladót" írni...) megmutatta a jázminos testvajat, ez is most jött hozzájuk. Több órával később is éreztem az illatot a bőrömön. Tetszett, de annyira beindultam a lótuszra, hogy ez eltörpült mellette. XD Szóval ha lesz a lótuszból és jázminból kicsi testvaj, akkor azokat majd megveszem. Ha pedig a lótusz is ennyire hosszan tartó illatú lesz, akkor biztosan be fogom szerezni a nagyobb testvajat is. :)


A TBS után következett a Rossmann, mivel legutóbb a rózsaszín szempillaspirálból már nem volt a Westendben. Reménykedtem, hogy itt lesz. Az utolsó példányt hoztam el! Nagyon nagy szerencsém volt vele. :)
Hazafelé még beugrottam a DM-be, és vettem még egy Miss Manga kitűzős spirált. Eredetileg úgy terveztem, hogy a barátnőmnek adom valamilyen alkalomra, de mivel nagyon imádom ezt a spirált, ráadásul amit eddig használtam, az pont elfogyott, így ezt megtartom tartaléknak.


Jelenleg ezek közül a Miss Manga szempillaspirál, a Catrice csillogós szájfény és a TBS lótuszos EDT került bele a neszeszerembe, amit mindig hordok magammal a táskámban.

2014. július 2., szerda

Vasárnapi pihi és Essence limitált kiadások

Legutóbb egy szokásos vasárnapunk volt. Ilyenkor az anyósom vigyáz a gyerekre fél napig. Ezalatt mi általában mozizunk a párommal, esetleg megejtjük a ruhavásárlást. Mivel azokat a filmeket, amik nagyon érdekeltek, már megnéztük, így a 100 éves ember... című filmre esett a választásunk. Általában az Arénában vagy a Lurdyban mozizunk (esetleg Sugár), de mivel nem játszották olyan időpontban, ami nekünk jó lett volna, így a Westendbe mentünk. Mozi után beugrottam a Rossmannba, hogy megnézzem az Essence kínálatát, hátha ott van olyan trendkiadás, ami érdekel. Először külön állványon a Justin Bieber leárazott kollekciót láttam meg, de abból már megvettem olcsón ami kellett, a többi nem érdekelt. Utána az Essence állványnál megpillantottam a Viva Brasil trendkiadást. Nagyon megörültem neki, mert ezt már régóta kerestem. Mindhárom szemhéjfestéket megvettem, és persze a két spirál is jött velem. Itt volt a ferde tusecsetből is (szombaton Müllerben elfogyott), így az is a kosaramba került.


Amikor reggel felkeltünk, a gyerkőc nagyon mondogatta, hogy játszóházba szeretne menni. Azt hittük, elfelejti délutánra, de nem... Mivel már rég voltunk a Pólusban, és ott van egy nagyon jó játszóház, amit a kicsi szeret, így elmentünk oda. Persze én nem nagyon ellenkeztem, hiszen a Pólusban lévő Douglasben kapható az Essence Cookies&Cream kiadás. Szóval összekötöttem a kellemest a hasznossal. :)
Miután a párom és a kicsi bementek a játszóházba, én szépen elindultam a boltokba. Először persze a Douglasbe vezetett az utam, ahol megnéztem a "maradék" termékeket. Amikor először megláttam neten ezt a trendkiadást, akkor elég sok termék érdekelt belőle (szemhéjpúderek és körömlakkok is). Mostanra már más a helyzet, hiszen azóta rengeteg Essence terméket vettem (3 méteres állványról és Viva Brasil), így ebből a trendkiadásból csak a kézkrém és a körömreszelő jött velem.


Ezután bementem a C&A-ba, hátha találok valami jó pólót. Legutóbb a Pókembereset vettem ott, de jó lett volna más szuperhősöset is venni. Sajna azok nem voltak, de vettem egy fekete szoknyát magamnak. Ami meglepett, hogy elég sok nagyméretű ruha volt a boltban. Gyorsan körbe is néztem, hogy véletlenül a kismama részlegre kerültem-e, de nem. Eléggé sokalltam az árát a szoknyának, de mivel nadrágot és szoknyát is ritkán veszek (pont a mérethiányok kellemetlensége miatt), így vettem egyet. Igazából a kék színű szoknya is jött volna velem haza, ha lett volna a méretemben, de már csak két nagyobb volt belőle. Volt több méretembeli ruha is, de vagy nem tetszett annyira, hogy megérje az árát, vagy nem az én stílusom volt (értsétek: egyáltalán nem tetszett).
Betértem a H&M-be is, de ott nem találtam magamnak semmit, ami megérte volna az árát, úgyhogy tovább is álltam a New Yorkerbe. Rég jártam abban a boltban, mivel az utóbbi időben tőlem teljesen távol álló kínálatot mutattak fel. Most viszont szükségem volt a rózsaszín pánt nélküli ruhámhoz melltartóra, és mivel az előző két boltban nem láttam ilyet, ezért reménykedtem, hogy itt lesz. Volt, így egyből két csomaggal is vettem (kétfajta rózsaszín, egy zöld és egy narancssárga). Bár megfogadtam, hogy pólókat nem veszek (kivéve szuperhősösök vagy valamilyen rajzfilmhez köthető), mivel külföldről elég sokat rendelek mostanság, de itt volt egy, ami nagyon megtetszett. Kicsit féltem, hogy az M-es kicsi lesz, de szerencsére jól állt. Általában az L-es méretűek jók rám, de úgy vettem észre, hogy amiből XS-es méret is van, annál (anyagtól és fazontól függően) az M-es méret is jól áll. A zöldből és kékből már csak S és XS méretek voltak, így csak egy rózsaszín jött velem. Az ára szerintem jó volt, úgyhogy akár a másik kettőből is vettem volna...

Végezetül pedig elmentünk a Mekibe venni sárkányt, de sajnos csak ugyanazokat (4-ből csak 2!) lehetett választani, mint a múlt héten. Azért egyet vettünk a fiúnknak, mivel a múlt héten vett 4 az az enyém lett. Nálunk szokás, hogy ha olyan van a gyerekmenühöz, ami érdekel engem vagy a kicsit, akkor azt külön megvesszük a Mekiben vagy a Burger Kingben. Ritka esetekben kajával együtt vesszük, de általában külön.
Mivel kicsi és én is éhesek voltunk, így a KFC-ben vettünk két gyerekmenüt. Sajnos már csak a maradék Csodabogaras poharakból lehetett itt is választani, de mivel nekünk csak egyfajta volt, ezért volt mit kérni. Még a KFC előtt elmentem a gyerkőccel a Pólus moziba, mivel Transformerses menüt lehet venni, így vettünk is kettőt mindkét robottal. Persze a kicsi egyből lecsapott Optimus Prime-ra, és amint meglátja, hogy Bumblebee is van, azt is elkunyizza. :)

2014. június 28., szombat

Essence 3 méteres állvány, Europeum

Nem csak sminkkel kapcsolatos bejegyzéseim lesznek, de most pont ezek az aktualitások nálam.
Múlt héten a Corvinban volt az első 3 méteres állvány felavatása. Mi pont akkor mentünk vidékre, így azt kihagytam. De ahogy olvastam a Facebook-kommenteket, nem is baj, mert a bloggerinák úgyis lelegelték az újdonságok közül a legérdekesebb cuccokat. XD
Szóval az Europeumban voltam, mivel szombatonként az esik útba. Hát elég nagyot csalódtam, mivel az újdonságokból jó néhány hiánycikk lett, nem töltik fel automatikusan az állványt. Így például a színes hajkrétákról és pár minis 2go termékről lemaradtam. Na jó, utóbbi nem teljesen igaz, mert még ami volt (kéztisztító gél és valamelyik törlikendő), azt sem vettem meg, mert annyira lelombozott, hogy a többi nincs. Végül ebből a termékcsaládból csak a hajgumit vettem meg. A kiegészítőkből még vettem 2 ecsetet és egy rock style body tattoo stampet (csillag) is.


Az 5 palettából csak a Nude hiányzott. Az is érdekelt volna, de nem sürgős, szóval tudok várni rá. :)
Amit megvettem, az a Smokey eyes és a Bright eyes. Majd meglátjuk, mennyire lesz megfelelő számomra. Amit viszont nem tudtam otthagyni, az egy holo szemhéjfesték. Méghozzá a 75-ös purple clouds névre keresztelt. Teljesen beleszerettem. Ha beválik, akkor még fogok venni pár színt, mert több is tetszett, de már így is túlléptem az erre szánt keretet.


Végezetül pedig vettem 3 szemceruzát és két holo tust. Remélem nem fogom megbánni, hogy egyszerre ennyit vettem... Mondjuk van kinek adni, ha nekem mégse válna be. XD


2014. június 26., csütörtök

Ebayes rendelés Kóreából

Tegnap megjött az ebayről rendelt csomagom. Augusztus végén lesz a barátnőm szülinapja, és időben meg akartam rendelni az ajándékait, hogy ha 1 hónapba is telik, akkor is időben ideérjen. :) Persze nem csak az ő ajándékai voltak a csomagban, hanem a magamnak szánt cukiságok is. Pár termékmintát is beletett az eladó, de valószínű, azokat nem én fogom elhasználni.


Mivel is kezdjem... Talán az Etude House limitált Minnie egeres kiadásaival. A másik színű fedőlakkról egy külföldi blogon láttam képeket, és annyira megtetszett, hogy végül megvettem a rózsaszín-fehéret. Egyrészt azért ezt a színt, mert a másik elfogyott, másrészt mert nekem ez jobban tetszik. Mostanában egyre gyakrabban használok lakkokat, és cukiságrajongóként alap egy ilyen fedőlakk. :D
A másik EH termék pedig a pirosító, aminek a használata egyelőre várat magára, mivel pont a hétvégén vettem két Bourjois pirosítót is. Eddig a Catrice pirosítóját használtam, de nem voltam teljesen megelégedve vele, úgyhogy SOS kellett egy új pirosító. Mivel krémmánián sokan dicsérték, ezért a Bourjois termékét választottam, és nagyon imádom. Szóval a Minnies pirosító egy ideig bontatlan marad. 


Mivel kézkrémekből sem találtam meg még az igazit, ezért abból rögtön háromfélét is rendeltem. Persze a cuki csomagolás is hozzájárult ehhez. :) Kézkrémet még csak 1 hónapja kezdtem használni, úgyhogy ezen a téren most kísérletezek. Ha pedig mégsem válna be ezek közül egyik sem, akkor is lesz két tartóm, amikbe az itthon is kapható krémeket tehetem bele. ;) Mindegyik kézkrémből kétfajtát vettem, és egy-egy darab a barátnőmé lesz. Ami egy kicsit csalódás, az a pandás krém, mivel nem újat küldött az eladó, és így hiányzik belülről a védőfólia, ami meggátolta volna a krém kifolyását... Ráadásul pont azt vettem a barátnőmnek. :(




Végezetül pedig az ajakápolók és szájfények maradtak. Nem igazán szeretem a szájfényekből a nagyobb, itthon is kapható kiszereléseket. Egyrészt mert nem használok egy színből annyit, másrészt pedig jobban szeretem, ha sok szín közül választhatok. Pont ezért vettem meg az Essence miniszájfény szettjét is. (ugyanannyiba kerül, mint egy nagy, mégis három eltérő színt kapok azért az árért)
A miniszájfények külsejébe azonnal beleszerettem, és krémmánián is jókat olvastam róluk. A barackszín enyhén csillámos, míg a rózsaszín nem. Utóbbit adom barátnőmnek ajándékba.


A cupcake ajakápolók pedig eper, görögdinnye és barack ízesítésűek. Elvileg enyhe színt is adnak. A citromsárgát, azaz a barackosat rendeltem a barátnőmnek. Igazából hezitáltam megrendeléskor, hogy a rózsaszín vagy a citromsárga legyen az övé, de aztán a görögdinnye meggyőzött. :)
Az állatosokból pedig az almás lesz az enyém, a citromos pedig ajándéknak megy.


2014. június 25., szerda

Japán cuccok és TBS termékek

Tegnap két csomagom is jött. Japánból most rengeteg cuccot várok, de azokat elsősorban az FB oldalamra fogom feltenni. Ide csak elvétve egyet-egyet, ami inkább használati dolog, nem pedig dísztárgy (pl puzzle). Ilyen például a tegnapi csomag tartalma is, ami egy Sailor Moonos kistáska és egy mobiltartó.



Az SM tatyó tényleg nagyon pici, láthatjátok a képen is, hogy nagyjából ugyanakkora, mint a mobiltartó. A táskába olyan apróságokat lehet tenni, mint mondjuk pénz (vagy kisebb pénztárca), kulcsok, sminkcuccok, mp3 lejátszó vagy éppen mobil. Szerintem praktikus, a rohangálós/shoppingolós napokra tökéletes számomra.
A Marie cicás mobiltartót jelenleg nem tudom tökéletesen kihasználni, hiszen ez inkább az IPhone telefonokhoz jó, nekem pedig egy régi mobilom van. Nem csak tárolásra, de tisztításra is alkalmas. A hátulján pedig van egy átlátszó tasak, ahova kártyát lehet tenni, vagy éppen koncertes VIP belépőt.

Ezen kívül még a futárszolgálat is hozott egy csomagot, méghozzá a The Body Shoptól. Nagyjából 1,5-2 hónapja ismerem őket, amikor is az Alleban a Legos napon jártunk. Épp szükségem volt testápolóra és testradírra, így beugrottam a boltba. Az eladó hölgy felajánlotta a törzsvásárlói kártyát, és gondoltam miért is ne? Aztán azóta is folyamatosan vásárolok tőlük. Jobbára online, de ha úgy adódik, akkor az Arénában vagy az Árkádban lévő üzletükbe megyek be. Már egyszer elértem a 30 pontot, és most sem hiányzik sok hozzá. Igaz, ez annak köszönhető, hogy pont most kellett ajándékokat vennem.
Szóval most a nagy akciózások közepette rendeltem pár cuccot tőlük magamnak. A kékáfonyás termékcsaládot nagyon szeretem, és most újra kapható volt náluk a testradír, így gyorsan le is csaptam rá. 2 radírt és egy testvajat szereztem belőle, így kihasználva a 2+1 akciót. Eddig még csak a málnás radírt próbáltam, de nagyon meg vagyok elégedve vele, úgyhogy örülök, hogy végre a kékáfonyásból is szerezhettem. Igaz, még van itthon 1 bontatlan málnás és vörösáfonyás radírom, de ezek fogyóeszközök nálam. :)


Mivel még nem találtam meg az igazit a testvajak közül (eddig csak egyet próbáltam más márkából, de egy idő után utáltam az "illatát), ezért a minitermékes 1-et fizetsz 2-őt vihetsz akcióban vettem egy mangós és egy csokis változatot is. Ajándékba pedig egy passionfruitos testvaj mintát kaptam. Éppenséggel ez az a termékcsalád, amit soha nem vennék, de ilyen kis mennyiségben el fog fogyni. :D


Az olívás XXL testvajat szintúgy kipróbálásra vettem. Nem igazán szeretem az olívaolajat ételekhez, általában mindig szőlőmag olajjal helyettesítem. Viszont kozmetikai termékeknél nem zavar, csak ha nagyon erős illata van. Szerencsére ennek nincs, úgyhogy marad nálam (a másik verzió az volt, hogy elajándékozom).