Az idei év első bejegyzése, pedig már hónapok teltek el az új évből... Mostanában nincs nagyon kedvem/időm írni. Ez már a 3. átirata ennek a posztnak, mivel mindig belekezdtem, aztán félbemaradt.
Elég sok minden történt ebben a hónapban. Szandrával találkoztam az Árkádban, jót beszélgettünk és shoppingoltunk. Aztán a Könyvfesztivál is lezajlott, bár én csak csütörtökön és vasárnap voltam kint. Mivel kevés kedvezményt (20%, igen, az nekem kevés) adtak azok a kiadók, akiktől vásároltam volna, így csak egy könyvet vettem magamnak. Az pedig a Rossz Cica - Boldog szülinapot! című gyerekkönyv. Felolvasásra már 4 éves kortól ajánlják, és gondoltam hátha tetszeni fog Beninek, főleg hogy közeledik a szülinapja. Nem rajong annyira érte, mint amennyire reméltem. Persze ha Scooby Doo vagy szuperhősös lenne, akkor más lenne a helyzet... Hát ez van, azért próbálkozok nála mással is, hátha egyszer rátalálunk a megfelelőre. Még csak az első fejezetet olvastam neki, szóval nem veszett az ügy. De legalább nekem tetszik a könyv! :D
Az év első felében nagyon sok japán előrendelésem jelent meg, így megválogatom, hogy miket veszek itthon. Ezekről a kozmetikai és egyéb cuccokról majd egy másik posztban bővebben írok.
Már nagyon várom, hogy meglegyen az új lakás, és közelebb lakjunk az ovihoz... Akkor Beni gyakrabban mehet majd az ottani játszótérre.
És ha már ovi. Zavarba ejtően sok program van a gyerekeknek. De tényleg. Ha nem magam tapasztalom, el sem hiszem, hogy tényleg létezik ilyen ovi. Szerencsére Beni szeret oda járni, bár nem mesél sokat róla. Mondjuk tavaly mindent úgy kellett kihúzni belőle, most már legalább saját maga kezdi mondani a dolgokat.
Ami egy kissé zavaró számomra, hogy a programok egy része a szülőknek is szól. Nem igazán vagyok társasági ember, szóval már most nyugtalanítanak ezek. És azt hiszem, a "nyugtalanít" az enyhe kifejezés rá... Szóval próbálok nem erre gondolni, hanem inkább a pozitív dolgokra. Ebben sokat segít, hogy a legtöbbször jó az idő és süt a nap. :) Mindig is szerettem a tavaszt a maga szeszélyes, kiszámíthatatlan időjárásával. Hogy a szokásos oszlop(ok)on ott napoznak a gyíkok, csicseregnek a kertben a madarak. A cseresznyefa virágzását (mára már sajna el is tűnt). Ezek nagyon fognak hiányozni, ha elköltözünk innen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése